Materiály na stiahnutie

Na tejto stránke nájdete dokumenty a materiály, ktoré vám pomôžu s programom DofE ak ste účastník, Vedúci, Školiteľ a Hodnotiteľ dobrodružných expedícií či riaditeľ školy alebo organizácie.

Užitočné informácie pre prácu s ORB či videá z minulých DofE ceremónií nájdete aj na našom YouTube kanáli.

Tieto dokumenty vám pomôžu zorientovať sa v tom, aké sú nároky na rozbehnutie programu DofE na vašej škole či organizácii. Zároveň tu nájdete informácie o tom, ako používať logo, nastaviť etické štandardy, informovať verejnosť prostredníctvom webstránky či oboznámiť účastníkov a rodičov ohľadom účastníckych príspevkov.

Dokumenty, ktoré vám pomôžu program lepšie koordinovať, organizovať, viesť, propagovať a komunikovať.

Aj Vy sa zamýšľate nad tým, ako nábor do programu DofE urobiť čo najlepšie? Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných nástrojov. Veríme, že budú nápomocné.

 1. Nová prezentácia DofE. Odprezentujte študentom, čo je DofE cez jednoduchú prezentáciu v škole alebo na online hodine, ktorú si môžete stiahnuť a následne upraviť podľa vašich potrieb. Nová prezentácia TU.
 2. Nové videá. Určite si ich so študentmi počas náborových prezentácií pozrite alebo im ich pošlite cez Edupage/Facebook/…
  1. Hľadáš dobrodružstvo? Poď do DofE!
  2. Prečo na sebe makať v programe DofE (Matej Maďara)
  3. Prečo na sebe makať v programe DofE (Sarah Králová)
  4. Čo znamená DofE pre jeho absolventov?
  5. Pokračuj so svojimi hobby v rámci DofE
 3. Nové plagáty. Na školu sme vám začiatkom septembra poslali krásne nové plagáty a letáky. Stiahnuť si ich môžete aj tu.
  1. Vďaka DofE som ... - tri plagáty
  2. Hľadáš Dobrodružstvo? Poď do DofE! - dve baby na expedícii
  3. Hľadáš Dobrodružstvo? Poď do DofE! - celá partia na expedícii
 4. Nový rádio spot. Máte na škole školský rozhlas alebo študentské rádio? Nahrali sme pre vás krátku audio reklamu, ktorú môžete smelo používať. Audio reklama v mp3 TU
 5. Email alebo správa cez Edupage pre rodičov. Oslovte rodičov vašich študentov cez email alebo Edupage. Príklad emailu TU. Alebo im vytlačte tento leták, ktorý v skratke predstavuje DofE. Leták TU.
 6. Email alebo správa cez Edupage pre študentov. Oslovte študentov priamo cez email alebo Edupage. Príklad emailu TU.
 7. Facebook komunita. Inšpirujte sa a pýtajte sa na ďalšie náborové triky priamo vašich kolegov v skupine Vedúcich DofE na Facebooku.

Tieto dokumenty vám pomôžu s nastavením cieľov a zhŕňajú najdôležitejšie pravidlá zapisovania do ORB.  

Ako pripraviť a vyškoliť účastníkov programu tak, aby bola Dobrodružná expedícia skutočným vzdelávacím zážitkom pri zachovaní maximálnej miery bezpečnosti vám pomôžu aj tieto dokumenty: