Materiály na stiahnutie

Na tejto stránke nájdete dokumenty a materiály, ktoré vám pomôžu s programom DofE ak ste účastník, Vedúci, Školiteľ a Hodnotiteľ dobrodružných expedícií či riaditeľ školy alebo organizácie.

Užitočné informácie pre prácu s ORB či videá z minulých DofE ceremónií nájdete aj na našom YouTube kanáli.

Tieto dokumenty vám pomôžu zorientovať sa v tom, aké sú nároky na rozbehnutie programu DofE na vašej škole či organizácii. Zároveň tu nájdete informácie o tom, ako používať logo, nastaviť etické štandardy, informovať verejnosť prostredníctvom webstránky či oboznámiť účastníkov a rodičov ohľadom účastníckych príspevkov.

Dokumenty, ktoré vám pomôžu program lepšie koordinovať, organizovať, viesť, propagovať a komunikovať.

Aj Vy sa zamýšľate nad tým, ako nábor do programu DofE urobiť čo najlepšie? Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných nástrojov. Veríme, že budú nápomocné.

 1. Nová prezentácia DofE. Odprezentujte študentom, čo je DofE  cez jednoduchú prezentáciu v škole alebo na online hodine, ktorú si môžete stiahnuť a následne upraviť podľa vašich potrieb. Nová prezentácia ONLINE TU s v videami, PDF verzia TU (bez videí), editovateľná PPT vezia TU.
 2. Nové videá. Určite si ich so študentmi počas náborových prezentácií pozrite alebo im ich pošlite cez Edupage/Facebook/…
  1. Príbeh: Zaži dobrodružstvo, ktoré má Cenu! (Samuel Földeš, dlhá verzia)
  2. Príbeh: Zaži dobrodružstvo, ktoré má Cenu! (Samuel Földeš, krátka verzia). 
  3. Čo pre Teba znamená DofE? 
  4. Krátke svižné GIF-kové video: Poraz stereotyp, makaj na svojom talente cez DofE!
 3. Nové plagáty a letáky. Na školu sme vám začiatkom septembra poslali nové plagáty a letáky. Stiahnuť si ich môžete aj tu. 
  1. Ukáž čo ťa baví a my ťa oceníme (plagáty A3 - 3 tipy, pripravené na tlač)
  2. Náborové letáky (letáky obojstranná A5, pripravené natlač)
 4. Email alebo správa cez Edupage pre rodičov. Oslovte rodičov vašich študentov cez email alebo Edupage. Príklad emailu TU. Alebo im vytlačte tento leták, ktorý v skratke predstavuje DofE. Leták TU.
 5. Email alebo správa cez Edupage pre študentov. Oslovte študentov priamo cez email alebo Edupage. Príklad emailu TU.
 6. Facebook komunita. Inšpirujte sa a pýtajte sa na ďalšie náborové triky priamo vašich kolegov v skupine Vedúcich DofE na Facebooku.

  KOMPLETNÝ NÁBOROVÝ BALÍČEK NA STIAHNUTIE NÁJDETE TU.

Tieto dokumenty vám pomôžu s nastavením cieľov a zhŕňajú najdôležitejšie pravidlá zapisovania do ORB.  

Ako pripraviť a vyškoliť účastníkov programu tak, aby bola Dobrodružná expedícia skutočným vzdelávacím zážitkom pri zachovaní maximálnej miery bezpečnosti vám pomôžu aj tieto dokumenty:

Metodiky a prílohy:

Rýchly odkaz na dôležité dokumenty:

Otvorené expedície - dokumenty: