Ambasádori DofE

Zapoj sa do Ambasádorského programu DofE!

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR NA ROK 2024/2025 NÁJDEŠ TU! DEADLINE PRIHLÁSENIA JE 9.6.

 • Si Dofák či Dofáčka a navyše silno DofE-pozitív?
 • Chceš sa rozvíjať a získať tak cennú skúsenosť do svojho CVčka? 
 • Túžiš sa o vlastné DofE zážitky a tipy-triky podeliť s novými, neskúsenými Dofákmi?

Ak sú Tvoje odpovede kladné, Ambasádorský program DofE je pre Teba ako stvorený!

Cieľom Ambasádorského programu DofE je:

 • naďalej pomáhať Dofákom v ich rozvoji
 • ponúknuť im také vedomosti a zručnosti, aby vedeli aktívne a kreatívne šíriť myšlienku DofE na svojej škole
 • prepojiť ich s podobnými DofE nadšencami z ďalších škôl a inšpiratívnymi osobnosťami z komunity DofE 

Koho hľadáme do Ambasádorského programu DofE?
Ambasádorský program DofE je v ideálnom prípade pre ne-maturantov (tí majú zvyčajne iné startosti) aktívnych účastníkov alebo absolventov DofE. Čím dlhšie daní študenti ešte na škole budú, tým lepšie nadobudnuté poznatky zužitkujú. Nemalo by im chýbať silné nadšenie pre DofE a chuť rozvíjať sa popri škole.

Čo robia DofE Ambasádori? 
Mesačne sa zúčastňujú spoločných rozvojových a komunitných workshopov určených iba pre daný ročník Ambasádorov DofE. Na svojej škole pomáhajú s program DofE a reprezentujú ho navonok. Ako?

Spomenieme napríklad:

 • Propagujú DofE na škole a na sociálnych sieťach školy  
 • Pomáhajú DofE učiteľom (napr. pomáhajú pri nábore účastníkov a učiteľov, nastavovaní cieľov nových Dofákov, expedíciách, atď.)
 • Budujú DofE komunitu na škole (napr. organizujú zaujímavé eventy pre Dofákov)
 • Sprevádzajú Dofákov na ich ceste DofE

Tieto aktivity sú len ochutnávkou, fantázii sa medze nekladú!

Čo vďaka ročnému DofE Ambasádorstvu získaš?

 • Nové praktické zručnosti - Vyšperkuješ si užitočné zručnosti, ktoré sa bežne v škole nevyučujú. (napr. organizácia podujatí, komunikácia, prezentácia, vedenie workshopov, mentorovanie, leadership, reflexia, timemanagement…) 
 • Vytunené CVčko – Obohatíš svoje CVčko o zaujímavú skúsenosť a v prípade záujmu Ti Národná kancelária DofE Slovensko napíše personalizovaný odporúčací list.
 • Nové známosti - Spoznáš zaujímavých a inšpiratívnych ľudí z komunity DofE
 • Originálne DofE dobrovoľníctvo – Ak si aktívny Dofák, môžeš si Ambasádorstvo zapísať ako svoje DofE dobrovoľníctvo.
 • Jedinečné ponuky pre mladých – Ambasádori sú medzi prvými, ktorým ponúkame príležitosti zúčastniť sa zaujímavých medzinárodných DofE podujatí či workshopov.
 • Dobrý pocit a možnosť nahliadnuť do DofE “kuchyne”.

Kedy sa koná Ambasádorský program DofE?
Povinnou súčasťou je celoročná účasť na spoločných šiestich stretnutiach Ambasádorov (2-4 hodiny na stretnutie). Veď čo by to bolo za komunitu Ambasádorov, ak by ste sa navzájom nepoznali a neinšpirovali! Prvé stretnutie a školenie DofE Ambasádorov sa uskutočňuje vždy koncom júna/začiatkom júla.

Čo teraz?
Ak čomukoľvek nerozumieš, pokojne nám napiš na Instagrame alebo Facebooku.

“DofE Ambasádorstvo mi dalo možnosť pomôcť rásť mladým Dofákom. Pomohol som im na ich ceste za cieľmi. Ja sám som nadobudol cenné skúsenosti a vedomosti, hlavne z oblasti komunikácie. Zlepšil som aj svoje organizačné schopnosti,”  tvrdí Ambasádor Michal Nespala z Gymnázia Pezinok.

“Vďaka Ambasádorskému programu DofE som spoznala veľa zaujímavých ľudí, ktorí zmýšľajú podobne ako ja. Všetci chceme pre svoje okolie robiť viac ako musíme. Zároveň mi to dalo pocit istoty v komunikácii. Doteraz som sa bála rozprávať s cudzími ľuďmi, dnes mám pocit, že môžem osloviť kohokoľvek,”  prezrádza Zuzana Kudláčová z Miestneho centra CVČ Košice.

“Páčilo sa mi, že som bola viac ako len účastník v DofE. Mala som šancu nahliadnuť do vnútra organizácie a vidieť, ako veci fungujú. Ambasádorsvo plnilo môj cieľ v dobrovoľníctve a vďaka tomu som mala super možnosť pomáhať rovesníkom v plnení svojich cieľov,” dodáva Rebeca Tomagová z Gymnázi Jura Hronca v Bratislave.

“Vďaka účasti v Ambasádorskom programe DofE som si upevnila vzťah s učiteľmi a vedením školy, nemám problém ich aktívne oslovovať a spoločne tvoríme webináre pre mojich spolužiakov,” konštatuje Ema Ernstová z Gymnázia Konštantínova v Prešov.

“Mne Ambasádorský program najviac pomohol si dobre organizovať čas. Mali sme na to aj workshop a je to najdôležitejší poznatok, ktorý si z tohto roku odnášam,”  tvrdí Ján Frühwald z Gymnázia Pezinok.

Zoznam DofE Ambasádorov školského roka 2019/2020 nájdeš TU.
Zoznam DofE Ambasádorov školského roka 2020/2021 nájdeš TU.
Zoznam DofE Ambasádorov školského roka 2021/2022 nájdeš TU.
Zoznam DofE Ambasádorov školského roka 2022/2023 nájdeš TU.