2% pre DofE

Pridajte sa k nám. Aj vďaka 2% z dane vieme dať šancu uspieť viac ako sto mladým ročne

Ďakujeme, že ste nás v roku 2022 podporili 1-3% z daní. Vašu podporu si veľmi vážime a celá suma pôjde na rozšírenie DofE na Slovesnku a zapojenie čo najväčieho počtu mladých u nás. Informácie, ako darovať, budeme aktualizovať na začiatku roka 2023.  

Ak nás chcete podporiť pravideľným alebo jednorazovým darom, môžete využiť našu darovaciu stránku TU.


​​V roku 2015 sme začínali s 12 školami a 181 mladými ľuďmi, ktorí chceli na sebe pracovať.
Po siedmych rokoch sme prekročili magickú hranicu a máme spolu skoro 5 500 absolventov.

Pomôžte nám rásť ďalej!


Ako DofE mení životy mladých v praxi

Sedemnásťročná Ema sa naučila Popolušku v posunkovej reči. Maturant Matúš získal grant a spolu so spolužiakmi spustil rekonštrukciu historickej veže na gymnáziu. Mladý Košičan Daniel v detskej izbe vytvoril album, ktorý má na Spotify 2 milióny prehratí. Bratislavčanka Sarah prešla na bicykli za 10 hodín 120 km. Toto je len zlomok z vyše 1300 mladých ľudí, ktorí za svoju vytrvalosť a cieľavedomosť prebrali významné ocenenie Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Darujte nám 2% z dane a dajte možnosť zažiť si úspech tisíckam Slovákov, ktorí sa do DofE zapájajú v roku 2022.


“Som hrdá na to, že mi program DofE pomohol viac sa zorganizovať a robiť na veciach systematickejšie. Vždy som bola dobrodružná povaha a DofE mi pomohlo skúsiť nové veci a dotiahnuť ich do konca,” vysvetľuje Ema Horská, absolventka DofE.

Ocenenie DofE uznávajú nielen zahraničné univerzity ale aj veľké firmy na Slovensku, keďže zapojení študenti sa vďaka tejto skúsenosti učia ako nastavovať ciele v rôznych oblastiach svojho života, cibria svoju vytrvalosť a motiváciu kráčať za tým, čo si na začiatku svojej cesty zaumienili, zažívajú nové zážitky a spoznávajú nových priateľov.

Naše údaje pre prijatie 1-3% z daní

     IČO: 42418232  
     Právna forma: občianske združenie
     Názov prijímateľa: The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z.
     Sídlo: Mlynské Nivy 7816/16, 821 09 Bratislava

Ako sa nám darilo rozvíjať mladých v roku 2021

  • rozšíriť program na viac ako 30 škôl a centier. Spolu ich máme už 212
  • vyškoliť viac ako 200 nových dobrovoľníkov a učiteľov - celkovo  ich máme viac ako 1 200
  • vyše 1 450 mladých dokázalo získať medzinárodné ocenenie
  • napriek druhému roku pandémie sme zaznamenali nárast počtu aktívnych účastníkov z 3 550 (2020) až viac ako 5500 (2021).
  • podpora z 2% z dane umožnila 150 študentom na sebe v DofE pracovať a rozvíjať silné stránky charakteru, ako napríklad vnútorná motivácia, vytrvalosť a cieľavedomosť.
  • program dokončuje skoro 70% mladých, ktorí sa do neho zapoja. To znamená, že dopad na ich charakterové vlastnosti je najvyšší ako môže byť. Len pre porovnanie - svetový priemer sa pohybuje pod 50 percent.


Čo chystáme navyše v roku 2022

1. Chceme ďalej rásť a zlepšovať organizáciu
Chceme, aby mal každý mladý človek šancu zapojiť sa v tejto náročnej dobe, pretože vidíme pozitívny dopad programu aj na mentálne zdravie dofákov. Chceme získať o 10% viac mladých ako tento rok a pracovať na automatizácii, aby mohlo DofE v ďalších rokoch rásť o ďalšie tisícky mladých.  

2. Podpora učiteľov
Naši mladí potrebujú podporu učiteľov viac ako kedykoľvek predtým. Ukazuje sa, že dlhodobá a systematická práca má zmysel. Aj preto sme začali inovatívny program Diamantová cena, kde sa riaditelia a učitelia, ktorí na školách vedú program DofE, zlepšujú v komunikačných a líderských zručnostiach. Absolvujú niekoľko workshopov  so špičkovými lektormi, zdieľajú skúsenosti s kolegami z iných škôl a majú prístup k mentorom z popredných firiem, ktorí im pomáhajú s osobnostným rozvojom. Vďaka týmto prvkom tak dokážeme pomôcť riaditeľom a učiteľom meniť či zlepšovať organizačnú kultúru na školách.Tento rok sú do Diamantovej ceny DofE zapojení pedagógovia až zo 17 škôl z celého Slovenska. Okrem gymnázií sú v tomto ročníku zastúpené aj základné, odborné a súkromné školy.