Ako prepojiť dobrovoľníctvo v DofE s inými aktivitami na škole

Ako prepojiť dobrovoľníctvo v DofE s inými aktivitami na škole

Príležitosti pre mladých

14. novembera 2017

DofE sa dá na škole prepájať s rôznymi aktivitami a už zabehnutými projektami, ako napríklad Zelená škola.

Z malej myšlienky veľká vec  

Miška z Čadce vďaka svojej odvahe a kreativite kompletne zmenila atmosféru na svojej škole. Vytvorila nie len nové priateľstvá a vzťahy medzi učiteľmi a žiakmi, ale tiež premenila školu na útulné miesto, odkiaľ sa študentom nechce ísť domov.  

Miška sa do projektu Zelená škola zapojila, keďže ju nadchla myšlienka robiť niečo zmysluplné popri štúdiu. S dobrovoľníctvom mala však už bohaté skúsenosti. V rámci KOMPRAXU realizovala svoj vlastný projekt na škole Bylinkový raj, ktorý sa stretol s veľkým pozitívnym ohlasom.

Problém? Poďme ho riešiť!

Keďže žiakom na škole chýbal priestor, kde by sa mohli pravidelne stretávať, plánovať, oddychovať či tráviť svoj voľný čas, rozhodla sa to zmeniť. Na tento účel chcela využiť malú nevyužívanú miestnosť v budove školy. A tak zmobilizovala všetkých členov kolégia a spolužiakov. Vďaka podpore KOMPRAXU a rodičov získala finančné prostriedky a veľká premena sa mohla začať. Miestnosť spoločne vymaľovali, umiestnili tam gauče, skrinky, šálky a čaje. Priestor si obľúbili nie len žiaci z kolégia, ale postupne celá škola. Pravidelne sa tu stretávali počas voľných hodín či po škole. Mnohým sa odtiaľ nechcelo ísť domov.  

Čo z toho?

Miška si svoju skúsenosť nevie vynachváliť. Zlepšila si svoje komunikačné zručnosti a tiež schopnosť lepšie formulovať myšlienky, ktorú využila práve pri písaní projektu. Naučila sa lepšie zvládať stres a rýchlo nepodľahnúť panike. Zrealizovanie projektu a získanie financií jej zvýšili sebadôveru. Teraz vie, že keď zvládla toto, zvládne už čokoľvek. Aj ostatní spolužiaci si však začali viac veriť. Na škole sa zlepšili vzťahy a študenti sa zblížili so samotnými učiteľmi práve vďaka spoločným nezabudnuteľným zážitkom.  

Miška je z výsledku projektu nadšená! Určite ju to nakoplo k ďalšími dobrovoľným aktivitám, keďže vidí, ako sa veci dajú meniť k lepšiemu a pomáhajú nie len jej ale hlavne ľuďom okolo.  

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme