Pre rodičov

Drvivá väčšina rodičov si myslí, že si ich dieťa počas DofE rozvinulo vytrvalosť, cieľavedomosť a aj vnútornú motiváciu! Podporte aj vaše dieťa na ceste za svojimi snami!

DofE je rozvojový program pre každého vo veku 14 až 24 rokov.
Ak chce mladý človek získať významné ocenenie vojvodu z Edinburghu - DofE, musí na sebe vytrvalo pracovať 6-18 mesiacov a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent/ zručnosť, športovať, angažovať sa ako dobrovoľník a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu s kamarátmi.
Program plní na škole, v organizácii alebo online, svoje pokroky sleduje v online aplikácii a celú dobu ho podporuje mentor.
Na záver získa medzinárodne uznávaný certifkát.

Podporte vaše dieťa na ceste za svojimi snami!

✔️ naučí sa nastaviť si vlastné ciele a spôsob, ako ich dosiahnuť
✔️ zlepší sa v aktivitách, ktoré ho bavia
✔️ vyskúša si niečo, čo ho vždy lákalo
✔️ zažije nezabudnuteľnú dobrodružnú expedíciu a spozná nových kamarátov
✔️ získa medzinárodne uznávaný certifikát
✔️ bude mať výhodu na trhu práce a pri hlásení sa na univerzitu

Jej dcéra Mária na bronzovej úrovni pomáhala deťom zo saleziánskeho strediska, venovala sa thajskému boxu a spievala vo folklórnom súbore. Na striebre sa rozhodla posunúť si latku ešte o niečo vyššie. Okrem iného pravidelne chodí pomáhať s opatrovaním detí s ťažkým stupňom autizmu. „Niekedy pomáha aj so slzami v očiach, no uvedomuje si, že aj toto je súčasťou života. Jej odhodlanie naozaj obdivujem.“ úprimne nám povedala Marika.

Tá už druhý rok sleduje, ako sa jej dieťa mení na dospelého, zodpovedného, spoľahlivého, odvážnejšieho a do života pripraveného človeka o ktorom vie, že sa v živote nestratí. „S manželom vidíme, ako v sebe našla postupne odvahu a silu zvládať prekážky. Prekročila svoj tieň a prekonala samú seba. Práve v tom vidím silnú pridanú hodnotu programu DofE. Život predsa nie je o tom, urobiť veci dokonale, ale vedieť sa posunúť a zdolávať ťažké prekážky tak, ako človek najlepšie vie.“dodala.

Z výsledkov dotazníka z konca roka 2019 sa ukazuje (vyše 600 odpovedí), že drvivá väčšina rodičov si myslí, že si ich dieťa počas DofE rozvinulo vytrvalosť, cieľavedomosť a aj vnútornú motiváciu. V DofE veríme, že práve to sú kľúčové vlastnosti pre úspech človeka v akejkoľvek oblasti.

Vaše dieťa si môže vybrať z troch úrovní - bronzová, strieborná a zlatá.
Odlišujú sa dĺžkou plnenia, vekovým limitom a počtom dní na dobrodružnej expedícii.

Priamy vstup

  • Bronz - 40 EUR
  • Striebro - 80 EUR (v prípade pokračovania z bronzovej úrovne - 40 EUR)
  • Zlato - 120 EUR (v prípade pokračovania zo striebornej úrovne - 40 EUR)

Začať môžu na ktorejkoľvek úrovni, ale odporúčame ísť postupne bronz - striebro - zlato.
 

Viac informácií si môžete prečítať tu.

Do programu DofE sa môže zapojiť cez vlastnú školu, na ktorej DofE pôsobí. (Mapu vyše 200 zapojených škôl si môžete pozrieť tu), alebo cez online mentora, ktorého mu pridelíme.

Nábor do programu DofE je otvorený vždy na jeseň.