Podporovatelia

Program DofE podporujú známe slovenské a zahraničné osobnosti, ktorým záleží na rozvoji mladých ľudí.

Princ Philip

Jeho kráľovská Výsosť princ Philip, vojvoda z Edinburghu

“Som si celkom istý, že všetci, ktorí v rámci DofE pomáhajú mladým ľuďom získať toto ocenenie, pocítia ten zvláštny pocit uspokojenia, ktorý vyplýva z pomoci druhým objaviť ich skryté schopnosti a prekonať náročné výzvy. Mladým ľuďom tak dávame možnosť zažiť si pocit radosti a uspokojenia z dosiahnutých cieľov. A každý, kto sa zúčastní programu DofE, nájde vo svojom živote ďalší zmysel a potešenie."

Michaela Musilová

Marsonautka a zlatá absolventka DofE (patrónka)

Michaela je astrobiologička, ktorá pracovala pre NASA a s ESA. Momentálne je predsedníčkou SOSA (Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity) a pôsobí aj ako pedagogička pre International Space University (ISU) a ako konzultantka pre niekoľko zahraničných firiem vo vesmírnom sektore. Je známa ako slovenská “marsonautka”, pretože ju v roku 2014 vybrali na simulovanú marťanskú expedíciu v USA a v roku 2017 sa zúčastní ďalšej medzinárodnej simulovanej misie na Mars, ktorej bude šéfovať. 

Michaela získala zlatú Cenu vojvodu z Edinburghu počas štúdia na vysokej škole vo Veľkej Británii. Michaela je veľmi vďačná, za všetku pomoc, ktorú dostala počas svojej kariéry. Preto bola veľmi rada, že cez DoE mohla aspoň niečo darovať späť komunite.

Nigel Baker

Britský veľvyslanec na Slovensku (2020-prítomnosť)

"DofE je popredným programom na Slovensku, ktorý pomáha mladým Slovákom spoznávať svet aj samých seba. Dáva im šancu rozvíjať celý rad zručností, akými sú odolnosť, vodcovstvo a sebauvedomenie. Tieto zručnosti budú s nimi po zvyšok ich života a sú vysoko žiadané aj v pracovnom živote. Záleží mi na tom, aby sa na tomto programme mohlo zúčastniť viac slovenských detí a mladých dospelých."

Zuzana Čaputová

Prezidentka Slovenskej republiky, podporovateľka DofE

“Vytrvalosť je jedným z najlepších predpokladov úspechu. A program DofE vytrvalosť priamo rozvíja."

 

 

Matej Tóth

Atlét - chodec, Olympijský víťaž Rio de Janeiro 2016, oceňovateľ DofE

"Dofáci sami dobre vedia, čo ich oceneniu predchádzalo. V prvom rade prekonať sám seba a začať, následne na sebe tvrdo pracovať, niekedy prekonať aj náročnejšie prekážky, zaváhania, chybičky. Rovnako je to v športe. Aj mne trvalo 20 rokov, kým sa z 13-ročného chlapca stal olympijský víťaz. Medaila je krásnym vyvrcholením, ale už aj samotná cesta bola pre mňa, a verím, že aj pre všetkých Dofákov, odmenou."

Michal Handzuš

Hokejista, oceňovateľ DofE

"Hokej som miloval od malička a vždy som v ňom bol veľmi dobrý. Zvykol som si na to a prestal som na sebe pracovať. Keď som mal 12, nevybrali ma do výberu. Nakoniec som zamakal a do výberu sa dostal, ale táto udalosť sa mi vryla do pamäti. Odvtedy som na sebe už nikdy neprestal pracovať a každý deň som našiel niečo, v čom sa zlepšiť. To odkazujem aj Dofákom: Nikdy sa nezastavujte! Vždy choďte ďalej!"

Matej Sapák

Riaditeľ LEAF Academy, podporovateľ DofE

“Aj keď ste človek ako ja, ktorý sa výziev skôr bojí a hľadá bezpečné cesty, môže sa vám podariť dostať na Harvard. Na základe mojej skúsenosti s DofE v Anglicku som sa nebál to vyskúšať a nakoniec ma tam aj zobrali. Svet vám dáva nekonečné množstvo príležitostí, treba sa ich chopiť a využiť.”
 

Michal Meško

CEO Martinus, podporovateľ DofE

"Ak budeme mať stále viac a viac mladých ľudí, ktorí sú schopní makať na sebe, tak sa nemusíme báť ani o pracovnú silu na Slovensku ale ani o spoločnosť ako takú."

 

John May

Generálny tajomník celosvetovej Nadácie DofE

"Vzhľadom k tomu, že v dnešnej pandemickej dobe čelia mladí ľudia nepredstaviteľným výzvam, je tento program, ako ho Princ Philip nazýval, “nástroj na sebarozvoj a dospievanie”, ešte viac relevantný a potrebný, ako kedykoľvek predtým."

 

Andrew Garth

Britský veľvyslanec na Slovensku (2014-2020), oceňovateľ DofE

„Na to, aby sa mladí rozvíjali, je kľúčové, aby boli v prostredí, ktoré ich podporuje. Aby boli v prostredí, kde učitelia pracujú s odhodlaním a veria v nekončené schopnosti svojich študentov. Vedenie mladých nie je obyčajná práca, je to poslanie. Aký skvelý príklad dávajú učitelia a riaditelia škôl zapojených do programu DofE svojim študentom."

Andrej Kiska

Bývalý prezident Slovenskej republiky, podporovateľ DofE

“Od ľudí na pracovnom trhu sa často vyžaduje nielen schopnosť rýchlo sa učiť, ale aj schopnosť vedieť sa prispôsobiť. Ak sa vie, že práve cez neformálne vzdelávanie, aké ponúka aj program DofE, vieme dosiahnuť v tejto oblasti výborné výsledky, potom neexistuje dôvod, prečo by nielen biznis, ale aj celá spoločnosť nemali podporovať kvalitu tohto spôsobu vzdelávania."

Ján Lunter

Predseda BBSK, oceňovateľ DofE

"Tento program som si sám pre seba premenoval na “Aby sa nám deti nestratili”. Získavajú v ňom totiž odvahu prekonávať samých seba, zlepšovať sa a ísť za svojimi cieľmi, často aj do zahraničia. Prajem si, aby dosiahli všetko, po čom túžia, cestovali po svete a vzdelávali sa, ale prial by som si aj, aby sa vrátili domov, lebo ich tu potrebujeme."

Pavel Trenka

Predseda Správnej rady, oceňovateľ DofE

„Ocenenie DofE je symbolom toho, že ste na správnej ceste, ako sa zlepšovať ďalej a makať na sebe. Váš život bude do istej miery ovplyvnený šťastím, no zvyšok tvorí práve vaša motivácia a chuť posúvať svoje hranice. Nezabudnite, že veľké veci sa dejú iba výmenou za veľkú drinu.“
 

Michal Liday

Člen Správnej rady, CEO Tatra banky, oceňovateľ DofE

"Rozdiel medzi dobrými a najlepšími často spočíva v detailoch. Absolventi DofE preukazujú silné vôľové vlastnosti, ktoré sú pre budúci úspech dôležitejšie ako technické znalosti. Práve zapojenie sa do DofE je jedným z výborných spôsobov, ako sa dobre pripraviť na to, kedy príde práve tá tvoja šanca."
 

Peter Čerešník

Člen Dozornej rady DofE, člen predstavenstva HB Reavis Group, oceňovateľ DofE

„V škole vám hovoria, čo znamená byť dobrý. V práci vám budú tiež hovoriť, čo znamená byť dobrý. V tomto programe si však každý nastavuje svoju vlastnú latku. DofE dokáže každého podporiť v tom, aby prekonával sám seba."