Ponuka - mládežnícka výmena v Litve

Ponuka - mládežnícka výmena v Litve

Príležitosti pre mladých

16. februára 2018

Makáš na svojej striebornej alebo zlatej DofE úrovni? Túžiš po skvelom letnom dobrodružstve? Zaujímaš sa o vplyv médií na spoločnosť? Ak si na tieto otázky odpovedal/a kladne, tak mládežnícka výmena Erasmus+ v Litve je pre teba ako stvorená.

Sharp Mind - Strong Voices 2018

Čo to je?

Sedemdňová mládežnícka výmena Erasmus+, ktorej sa zúčastní 28 mladých ľudí zo 4 krajín. Každá skupina sa skladá zo 6 účastníkov a jedného lídra skupiny.

Kde a kedy sa to bude konať?

V Litve, 29.7.2018 - 6.8.2018

Čo je cieľom tejto mládežníckej výmeny?

Cieľom tejto výmeny je upriamiť pozornosť na vplyv médií v spoločnosti a vytváranie názorov na odlišné témy. Práve takto chcú organizátori poukázať na potrebu objektívnej žurnalistiky, hlavne v dnešnej dobe, keď mnohé médiá sa vyjadrujú k citlivým témam-  ako napríklad imigranti, utečenci, odlišné etnické či náboženské menšiny. Organizátori veria, že tieto témy je potrebné otvárať práve v skupine mladých ľudí, ktorí tak v budúcnosti budú môcť udávať smer objektívnejšej žurnalistike. 

Kto sa tohto projektu môže zúčastniť?

Dofák, ktorý si práve robí striebornú alebo zlatú úroveň DofE a má viac ako 18 rokov. Navyše, všetci účastníci tohto projektu by mali mať záujem o písanie, žurnalistiku či vo všeobecnosti vyplv médií v súčasnom svete.

Zlatí účastníci, ktorí tento projekt absolvujú budú mať v rámci DofE aktivity uznaný rezidenčný projekt. 

Koľko ma to bude stáť?

Cestovné, ubytovanie a strava sú plne hradené programom Erasmus+.

Je možné, že si organizátor vypýta poplatok, ktorého výška by nemala byť viac ako 100 Eur. (Túto informáciu budeme ešte aktualizovať).

Výber

Ak ťa táto ponuka zaujala, neváhaj a prihlás sa do 4.3.2018. Ako? Na adresu jan.smolka@dofe.sk pošli svoj motivačný list v angličtine, kde v 150 slovách vyjadríš, prečo ťa tento projekt zaujal a prečo by si sa práve ty mal/mala zúčastniť tohto projektu. 

 

Držíme prsty!

 

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme