Ponuka - Mládežnícka výmena Dofákov v Litve

Ponuka - Mládežnícka výmena Dofákov v Litve

Príležitosti pre mladých

25. apríla 2018

Si Dofák či Dofáčka? Chcel/a by si v lete cestovať po Litve a spoznať ďalších Dofákov z iných krajín? Túžiš po skvelom letnom dobrodružstve? Prípadne si zlatý účastník DofE a chceš si takto splniť rezidenčný projekt? Ak si na tieto otázky odpovedal/a kladne, tak čítaj ďalej.

(for an English version, scroll down)

Sharp Mind - Strong Voices 2018

Čo to je? Sedemdňová mládežnícka výmena Erasmus+, ktorej sa zúčastní 24 Dofákov a 4 lídri zo 4 krajín (Litva, Česko, Slovinsko, Slovensko).

Kde a kedy sa to bude konať? V Litve, 29.7.2018 - 6.8.2018

Koľko ma to bude stáť? 

Cestovné, ubytovanie a strava sú plne hradené programom Erasmus+.

Registračný poplatok je vo výške 75 Eur, ktorý zabezpečuje kvalitné ubytovanie, jedlo, výlety a aktivity. V prípade, že by Ti finančná situácia doma nedovoľova prihlásiť sa, môžeš o pomoc požiadať svoju školu alebo nás - Národnú kanceláriu DofE. Určite však nechceme, aby peniaze stáli v ceste úprimného záujmu Dofáka o túto aktivitu.

Čo je cieľom tejto mládežníckej výmeny? 

Cieľom tejto výmeny je spoznať ľudí z iných krajín a spoločne diskutovať na tému vplyvu médií v spoločnosti. Práve takto chcú organizátori poukázať na potrebu objektívnej žurnalistiky, hlavne v dnešnej dobe, keď mnohé médiá sa vyjadrujú k súčasným citlivým témam. Študenti tak budú môcť tiež precvičiť svoje kritické myslenie.

Kto sa tohto projektu môže zúčastniť? 

Dofák alebo Dofáčka, ktorý má 16- 19 rokov a komunikatívnu úroveň Angličtiny. Navyše, účastníci tohto projektu by mali mať záujem o súčasné dianie vo svete alebo žurnalistiku. 

Výber

Ak ťa táto ponuka zaujala, neváhaj a prihlás sa do 10.5.2018. Ako? Na adresu jan.smolka@dofe.sk pošli svoj motivačný list v angličtine (150 slov) ALEBO video (v max. dĺžke 1 min) v angličtine, kde vyjadríš, prečo ťa tento projekt zaujal, a prečo by si sa práve ty mal/mala zúčastniť tohto projektu. 

Držíme prsty!

 

English version:

Are you a DofE participant or an Award holder? Would you like to travel in Lithuania in the summer and meet other DofE participants from four other countries? Are you longing for a great summer adventure? Or you are a Gold DofE participant looking for some residiential trip opportunity? If these questions caught your attention, keep reading then. 

Sharp Mind - Strong Voices 2018

What is it? A 7 day long youth exchange of the Erasmus + programme. 24 DofE participants from Lithuania, Czech republic, Slovenia and Slovakia and 4 leaders will be joining the exchange. 

Where and when? In Lithuania, 29.7.2018 - 6.8.2018

How much will it cost me?

The expenses such as - travelling, food and accomodation will be covered by the Erasmus + programme. 

The registration fee is of 75 Eur that will guarantee better food, accomodation, field trips and activities. However, in case your financial situation at home would not let you attend the exchange, do not hesitate to ask for some financial help either from your school or us - The National office DofE Slovakia. We surely do not want the money to hinder an honest interest of a DofE participant from attending such a great trip. 

What is the objective of the exchange?

The objective is to get to know the people - DofE participants from other countries and discuss together the topics related to the media impact on society. This is how the organisers want to emphasize the need for an objective journalism, mainly in times when the media comments on numerous sensitive issues. The participants will also have a great opportunity to practise their critical thinking. 

Who can participate?

A DofE participant or DofE award holder aged 16-19 old, with a communicative level of English. On top of that, the participants should also be interested in current world issues or journalism.

Selection

If the opportunity got you interested, do not hesitate and apply by the 10th of May, 2018. How? Send EITHER a motivation letter (150 words) OR a video (1 min - max. length) in English expressing, why the project seems interesting to you and why it should be you attending the exchange. 

Fingers crossed

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme