Títo šiesti Dofáci pocestujú s DofE do Litvy

Títo šiesti Dofáci pocestujú s DofE do Litvy

Aktuality

31. mája 2018

Sú Dofáci, majú radi kritické myslenie, žurnalistiku, dobrodružstvo a v lete pocestujú za ďalšími Dofákmi z Litvy, Slovinska a Česka.

Sharp mind - stong voices 2018

Na sedemdňovú mládežnícku výmenu Dofákov v rámci programu Erasmus +, ktorá sa uskutoční koncom júla, sa prihlásilo vyše 70 mladých Dofákov. Okrem zaujímavej destinácie ich tiež oslovila téma tejto výmeny - vplyv médií na spoločnosť a rozvoj kritického myslenia. 

Po náročnom výbere sme príležitosť ponúkli šiestim študentom, ktorí si zároveň momentálne plnia svoju zlatú úroveň DofE. 

Kto teda v lete pocestuje do Litvy?

Andrea Uličná

Osemnásťročná Andrea, študentka Evanjelicého gymnázia Tisovec, úspešne absolvovala bronzovú úroveň DofE a momentálne pracuje na dosiahnutí najťažšej, zlatej úrovne. V rámci DofE pravidelne bicykluje a jej vytúženým cieľom je umiestniť sa v TOP 10tke medzinárodnej cyklistickej súťaže. Okrem toho sa zúčastňuje mnohých IT kurzov a tak rozvíja svoje technické myslenia. Navyše, o svoje vedomosti sa delí s ostatnými dobrovoľným doučovaním žiakov základnej školy. "Vďaka DofE som sa naučila užívať si všetky výzvy a skúšky života." 

Simona Pustová

Študentka Obchodnej akadémie Watsonova Košice, osemnásťročná Simona, je bronzovou absolventkou DofE. Má však veľmi rada výzvy, a preto v DofE ďalej pokračuje a pracuje na získaní zlatej úrovne. Jej veľkou vášňou je žurnalistika, a preto pravidelne publikuje v školskýh novinách. Okrem toho prekonáva samu seba pri zvyšovaní svojej fyzickej kondície a zdokonaľovaní sa v nemeckom jazyku. "DofE ma naučilo veriť v samú seba a to, že ak niečo naozaj chcem, tak sa to splniť dá." Verí, že v budúcnosti bude pôsobiť v médiách, a preto sa mládežníckej výmeny v Litve, kde hlavnou témou je práve vplyv médií na spoločnosť, už nevie dočkať.

Veronika Muchová

Osemnásťročná študentka zo SOŠ Pedagogická v Bratislave je striebornou účastníčkou DofE. Aktívne hráva bedminton a verí, že s pravidelným tréningom a vášňou pre tento šport, sa bude môcť začat zúčastnňovať bedmintonových súťaží. Vďaka DofE začala hrať na klavíri a okrem toho dobrovoľne pomáha organizovať podujatia v Centre rodiny. Na jar sa zúčastnila prípravného stretnutia tejo mládežníckej výmeny, a preto sa už teraz veľmi teší na spoločný program so všetkými medzinárodnými účastníkmi.

Florian Niederseer

Devätnásťročný študent LEAF ACADEMY, sa nebojí výziev. Do DofE sa zapojil v Novembri 2016 a bez zaváhania sa pustil do získania najťažšej - zlatej úrovne DofE. Jeho hlavnou aktivitou je vedenie vlastného výnimočného projektu Fountain Poetry, ktorý básnikom v Bratislave ponúka príležitosť na prezentovsanie vlastnej tvorby. Okrem toho sa pravidelne venuje jóge a študuje Slovenčinu s cieľom dostať sa na level B1. DofE ho naučilo, že na ceste za dosiahnutím vlastných cieľov, je potrebné nepodceňovať momenty, kedy človek bojuje s nedostatkom vytrvalosti a pravidelnosti.

Michal Kajan

Sedemnásťročný študent z 1. súkromného gymnázia Bajkalská začal makať na svojej zlatej DofE úrovni pred 1,5 rokom. Počas tohto obdobia sa aktívne učil španielčinu, cvičil jógu, pomáhal ľuďom vo svojom susedstve a doučoval mladých ľudí angličtinu. "Vďaka DofE som sa naučil zodpovednosti za svoje skutky a zároveň som začal lepšie pozorovať dianie vo svojom okolí a zmeny v našej spoločnosti, ktoré mi nie sú ľahostajné."

Karolína Kollerová

Sedemnásťročná študentka Karolína z ZŠ a Gymnázium s vyučovacím jazykom maďarským, Bratislava do DofE zapojila pred 1,5 rokom. K úspešnému ukončeniu najvyššej - zlatej úrovne DofE zlepšuje svoje plavecké techniky, nemecký jazyk posúva na úroveň B1, a pravidelne pomáha mladšiemu spolužiakovi s učením. "Vďaka DofE som sa naučíla omnoho efektívnejšie využívať svoj čas."

Všetkým Dofákom prajeme veľa zážitkov a radosti z letného dobrodružstva.

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme