Prihlás sa na otvorené dobrodružné expedície!

Prihlás sa na otvorené dobrodružné expedície!

Novinky

11. mája 2021

Nepodarilo sa ti ísť na expedíciu s tvojím Miestnym centrum? Nemôžeš absolvovať expedíciu na škole? Alebo si robíš DofE online a hľadáš spôsob, ako si spraviť expedíciu? Prihlás sa na Otvorenú expedíciu!

Chceme ti pomôcť expedíciu absolvovať a DofE dokončiť. A preto ti v spolupráci s občianskym združením Zetko ponúkame možnosť prihlásiť sa na Otvorenú expedíciu.

 

Je jedno z akej časti Slovenska si alebo či si robíš DofE online – prihlasovanie je otvorené pre každého. 

 

Ako budú Otvorené expedície v roku 2021 vyzerať?

Otvorené expedície sú trochu odlišné od tých na Miestnych centrách. Na Otvorených expedíciách neprebieha cvičná expedícia, ale len príprava na expedíciu a hneď po nej samotná kvalifikačná expedícia. Otvorené expedície sú tiež spoplatnené.

 

Trvanie expedícií na jednotlivých úrovniach a poplatky:

bronz: 3 dni a 2 noci - 40€

striebro: 4 dni a 3 noci - 50€

zlato: 5 dní a 4 noci - 60€

 

Ako to v praxi vyzerá?

 • Na bronzovej úrovni príprava na expedíciu prebehne prvý deň a prvú noc a hneď potom nasleduje kvalifikačná expedícia, ktorá trvá 2 dni a 1 noc.
 • Na striebornej úrovni príprava na expedíciu prebehne prvý deň a prvú noc a hneď potom nasleduje kvalifikačná expedícia, ktorá trvá 3 dni a 2 noci.
 • Na zlatej úrovni príprava na expedíciu prebehne prvý deň a prvú noc a hneď potom nasleduje kvalifikačná expedícia, ktorá trvá 4 dni a 3 noci.

Počas prvého dňa preberiete 11 tém Dobrodružnej expedície a pripravíte sa na samotnú kvalifikačnú expedíciu. 

 

A teda konkrétne to bude vyzerať nejako takto:

Vyberieš si dátum expedície, ktorý ti najviac vyhovuje a vyplníš prihlášku. K prihláške priložíš vyplnený Zdravotný dotazník a Súhlas zákonného zástupcu a zaplatíš poplatok. V tomto momente budeš na danú expedíciu registrovaný. 

So Školiteľom expedície a zvyškom tvojho expedičného tímu budeš mať jedno online stretnutie, kde sa dohodnete, kto má čo na expedíciu priniesť.

Pred expedíciou dostaneš od Školiteľa email, kde a kedy sa stretnete (napr. v Poprade na železničnej stanici pri obchode s potravinami 25.6.2021 o 11:00). Prvý deň si spoločne prejdete 11 tém dobrodružnej expedície a naplánujete si kvalifikačnú expedíciu. Večer sa presuniete na miesto začatia expedície, prespíte tam a na druhý deň odštartuje kvalifikačná expedícia.

 

Kedy sa Otvorené expedície budú konať a ako sa na ne prihlásiť?

Tu je krátke zhrnutie ako sa na expedíciu prihlásiť

 

Predtým, ako vyplníš prihlášku:

 1. spolu s rodičmi si prečítaj dokument: Otvorená expedícia DofE_informácie pre účastníkov a rodičov
 2. vyplň tieto dva dokumenty: Informovaný súhlas zákonného zástupcu a zdravotný dotazník, klikni sem a nahraj ich. (Postup: klikni na "Select files", vyber dané dokumenty vo svojom počítači, vlož ich, napíš svoje celé meno a priezvisko a klikni na “Upload"). Tieto dokumentu potrebujeme, aby si sa mohol expedície zúčastniť!
 3. ​vyplň prihlášku na konkrétnu expedíciu (tie sú rozpísané nižšie spolu s prihláškou)

Po vyplnení prihlášky dostaneš prvý júnový týždeň pokyny k platbe.

Vyplnenie prihlášky spolu s poslaním dokumentov ti zaberie určite najmenej polhodinu. Prosím, vyhraď si na to dostatok času.

Tvoja prihláška bude akceptovaná len s dvoma dokumentmi (Súhlas zákonného zástupcu a Zdravotný dotazník) a po zaplatení príspevku.

Ak by zaplatenie príspevku malo byť jediným dôvodom, prečo sa expedície nemôžeš zúčastniť, ozvi sa nám a vymyslíme, čo s tým.

Termíny expedícií

Na výber sú k dispozícii tieto dátumy Otvorených expedícií (viď nižšie rozpis)

Pri každej expedícií sú uvedené tieto informácie: 

 • presný dátum konania expedície, 
 • miesto stretnutia so školiteľom (v akom meste, obci), 
 • v akom pohorí sa bude expedícia konať 
 • meno Školiteľa a 
 • link na prihlášku.

Bronzové Otvorené expedície

8. 7. - 10. 7. štvrtok – sobota, Nová Baňa, Pohronský Inovec, Mária Štrbová, prihláška TU      

 

9. 7. - 11. 7.  piatok – nedeľa, Poprad, Nízke Tatry, Alžbeta Macková, prihláška TU            

 

Na obe expedície je možné prihlásiť sa do 8. júna 2021. V prípade akýchkoľvek komplikácií sa ozvi Tomášovi Mackovi tomas.macko@dofe.sk alebo 0902 519 668.

 

Prosím, vyber si miesto Otvorenej expedície tak, aby si to nemal príliš ďaleko (môžu napr. meškať spoje a všetko skomplikovať).

Presný čas stretnutia a konkrétne miesto v danom meste/obci ti upresní Školiteľ.

Na každý termín sa môže prihlásiť max. 8 ľudí. Ak sa Ti na daný termín už nedá prihlásiť, znamená to, že je plný. Vyber si v tom prípade iný termín. Ak by sa vás na daný termín prihlásilo málo, ozveme sa ti a vymyslíme, čo s tým.

 

Na samotnú expedíciu budeš ešte potrebovať donisť dokument: Prehlásenie o COVID-19 (jeho aktuálnu verziu Ti pošleme mailom).

 

Storno podmienky:

Pri zrušení účasti na expedícii:

 • viac ako 5 týždňov pred konaním expedície bude účastníkovi vrátení príspevok v plnej výške
 • viac ako 3 týždne a menej ako 5 týždňov pred konaním expedície bude účastníkovi účtovaný storno poplatok vo výške 50% z uhradeného príspevku
 • menej ako 3 týždne pred konaním expedície bude účastníkovi účtovaný storno poplatok vo výške 100% z uhradeného príspevku

Tu nájdeš profily jednotlivých školiteľov: pár viet, ktoré o sebe napísali a ich fotky, čo Ti môže pomôcť vo vyberaní si termínu expedície.

 

Vyplnenie prihlášok spolu s poslaním dokumentov ti zaberie určite najmenej polhodinu. Prosím, vyhraď si na to dostatok času.

 

Zhrnutie dôležitých linkov:


 

V prípade nejasností, kontaktuj programového manažéra DofE Tomáša Macka na tomas.macko@dofe.sk, alebo tel. čísle: 0902 519 668.

 

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme