Ponuka: dobrovoľnícka pozícia - vzdelávací program digiPEERS

Ponuka: dobrovoľnícka pozícia - vzdelávací program digiPEERS

Príležitosti pre mladých

2. novembera 2021

Rovesnícke vzdelávanie v oblasti digitálnej bezpečnosti: vzdelávací program digiPEERS. V digiPEERS máme výborné skúsenosti práve s tým, keď s nami vedú workshopy mladí ľudia. Práve preto hľadáme dobrovoľníkov pre rovesnícke vzdelávanie.

Aký problém príležitosť rieši:

Mladí ľudia dnes využívajú digitálne technológie pri väčšine svojich aktivít. Hoci sú technicky zruční ich používať na vysokej úrovni, často im chýbajú základné informácie a zručnosti o digitálnej bezpečnosti a tiež o tom, ako tieto technológie využívať na svoj osobný a pracovný rozvoj. Týmito témami sa v digiQ zaoberáme a vzdelávame ich už od roku 2016. A pretože máme výborné skúsenosti práve s tým, keď s nami vedú workshopy mladí ľudia, hľadáme dobrovoľníkov pre rovesnícke vzdelávanie. Efektívne využívanie digitálnych technológii nielen pre zábavu, ale aj pre osobný rozvoj a participáciu sa nazýva digitálnym občianstvom a je jednou z kompetencií budúcnosti, zakotvenou v Odporúčaniach Rady EÚ.
 
Miesto výkonu dobrovoľníckej príležitosti:  celé Slovensko

Krátky popis aktivít, ktorými viem prispieť k riešeniu problému:

  • Sebarozvoj v odborných témach a v neformálnom vzdelávaní (dobrovoľníci majú k dispozícii mentora a odbornú podporu tímu digiQ)

  a

  • Realizovanie 45 – 90 minútových workshopov pre svojich rovesníkov (v škole, organizácií, klube a pod) vo vybraných témach

alebo

  • Tvorba textov (blogov, informačných článkov), nahrávanie videí, podcastov, rozhovorov v danej téme (pokiaľ takéto zručnosti a možnosti máš), aktivity na sociálnych sieťach, podporujúce digitálne občianstvo (šírenie obsahu od digiQ, prípadne tvorba vlastných príbehov, komentárov a pod.)

Čo potrebujem na túto dobrovoľnícku príležitosť: 

Dobrovoľníci digiPEERS potrebujú mať vedomosti v odborných témach a zároveň vedieť, ako viesť workshopy a aktivity so svojimi rovesníkmi. Ak Ti aj tieto zručnosti momentálne chýbajú, nič sa nedeje. DigiQ Ti ponúka vzdelávanie, mentorskú a odbornú podporu počas celého Tvojho pôsobenia v programe digiPEERS.
 
Pravidelnosť:  workshopy a/alebo aktivity pre rovesníkov minimálne 1 x mesačne 
  • Vek: 14 – 19 rokov
  • spolupráca s mentorom podľa vašej dohody (je potrebné rátať s pravidelnými online alebo osobnými stretnutia na týždennej báze, samozrejme tak, aby to nikoho neobmedzovalo)
  • vzdelávacie aktivity: každý dobrovoľník bude mať možnosť zúčastňovať sa odborných webinárov alebo online workshopov 1 x mesačne
Dĺžka trvania: 1 rok (alebo podľa dohody)
 
Kde získam viac informácií: 

KONTAKT: lucia.macalakova@digiq.sk

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme