Informácie k ceremóniam 2020

Informácie k ceremóniam 2020

Novinky

20. augusta 2020

Vzhľadom na opatrenia ministerstva školstva a úradu verejného zdravotníctva sme boli nútení pristúpiť v súvislosti s organizáciou ceremónií k nasledujúcim zmenám.

Prvé informácie k organizácií ceremónií

Zlatá ceremónia

Kto, Kde
Zlatá ceremónia pre absolventov z celého Slovenska bude v Bratislave za prítomnosti všetkých nových zlatých absolventov a jedného dospelého zástupcu z daného Miestneho centra (napr. riaditeľa alebo Koordinátora).
 
Kedy
Ak bezpečnostná situácia a opatrenia hlavného mesta dovolia, zlatá ceremónia prebehne v novembri 2020.

Strieborná ceremónia

Kto, Kde
Strieborné ceremónie pre absolventov prebehnú za účasti všetkých nových strieborných absolventov. Pozvaní budú tiež dvaja dospelí zástupcovia z každého Miestneho centra z daného kraja (napr. riaditeľ a Koordinátor). Ceremónie sa budú konať v jednotlivých krajských mestách v priestoroch danej VÚC alebo mesta. 
 
Kedy
Ceremónie budú medzi 28. septembrom až 16. októbrom. Jednotlivé ceremónie sa uskutočnia len v prípade, ak bude vyhovujúca bezpečnostná situácia v danom regióne.

Bronzové ceremónie

Kde
Veľké spoločné Bronzové ceremónie, tak, ako ich poznáme, nebudú môcť byť z dôvodu momentálnej situácie zorganizované Národnou kanceláriou DofE Slovensko. Preto, prosíme jednotlivé Miestne centrá (školy a organizácie zapojené do DofE) o zorganizovanie si vlastných bronzových ceremónií. 
 
Kedy
Školou organizované bronzové ceremónie vám odporúčame organizovať v druhej polovici októbra, v prípade, že to epidemiologická situácia na vašej škole dovolí. Ak nie, je na zvážení školy/ Miestneho centra, kedy k organizovaniu ocenenia bronzových absolventov pristúpi.
 
Prečo
 • K tomuto riešeniu sme pristúpili, pretože tento školský rok nie je možné organizovať veľké ceremónie s účasťou stoviek mladých ľudí.
 • Rovnaký model úspešne funguje vo veľkých DofE krajinách ako Veľká Británia, Austrália či Kanada.
 • Bronzová ceremónia zvýši povedomie o DofE na vašej škole a je skvelou príležitosťou na podporenie náboru nových účastníkov do programu.
Ako
 • Nenecháme vás v tom samých!
 • Každé Miestne centrum od nás dostane podporu v podobe Tipov trikov, ako svoju Bronzovú ceremóniu zorganizovať. Veríme, že sa vám tak podarí pripraviť vlastnú Bronzovú ceremóniu, ktorá bude zodpovedať vašim možnostiam a zároveň poteší absolventov.
 • Oficiálne DofE bronzové certifikáty a odznaky si prevezmete na Strieborných ceremóniách, kde budú pozvaní dvaja dospelí zástupcovia z každého Miestneho centra z daného kraja (napr. riaditeľ a Koordinátor). Bronzové certifikáty a odznaky budete môcť následne slávnostne odovzdať vašim bronzovým absolventom na vašich bronzových ceremóniách. 

Čo je potrebné teraz spraviť

 • Do 20. septembra je potrebné zrealizovať a ukončiť bronzové a strieborné expedície. 
 • Do toho istého dátumu potrebujú mať účastníci uzatvorenú celú úroveň ORB a byť odoslaní na schválenie do Národnej kancelárie. Aby sme stihli vytlačiť bronzové certifikáty pre nových absolventov v a odovzdať vám ich osobne na strieborných ceremóniách. 
 • Všetkým, ktorí budú uzatvorení po tomto dátume, pošleme certifikát a odznak poštou na adresu školy koncom kalendárneho roka. 

Na základe čoho vyhodnocujeme situáciu

 • Myslíme na všetkých absolventov. Aj v krízovej situácii spôsobenej šírením ochorenia COVID-19 chceme, aby boli patrične ocenení za svoj výkon.
 • Zmeny robíme v najlepšej viere a myslíme si, že v konečnom dôsledku budú mať pozitívny efekt na všetkých, ktorých sa týkajú.
 • Po celú dobu máme na zreteli predovšetkým bezpečnosť Teba, Tvojich kolegov a Dofákov.
 • Chceme vás ubezpečiť, že v prípade, ak budeme musieť pristúpiť k zrušeniu Strieborných alebo Zlatých ceremónií, zabezpečíme ich plnú náhradu v druhej polovici októbra prostredníctvom výnimočnej online ceremónie, ktorá bude otvorená pre všetkých, vrátane bronzových absolventov. 
 • Informácie budú podľa vývoja situácie priebežne aktualizované a zasielané absolventom a Koordinátorom na miestne centrá.
 
V prípade, ak ste účastníci programu DofE a máte akékoľvek otázky, obráťte sa na koordinátora vášho Miestneho centra. Ak máte otázky ako koordinátori, obráťte sa, prosím, na programového manažéra pre svoj región. 
 
Akékoľvek zmeny v termínoch Ročného cyklu programu DofE budeme včas komunikovať prostredníctvom manažérskych emailov koordinátorom Miestnych centier.
 
Ďakujeme za pochopenie. Držme si palce, aby sme jeseň a zimu spoločnými silami zvládli čo najlepšie.
 
Marián Zachar
Riaditeľ DofE
 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme