Hospodárske noviny píšu o našich absolventoch. Zaujali ich tieto príbehy

Hospodárske noviny píšu o našich absolventoch. Zaujali ich tieto príbehy

Napisali o nás

25. marca 2017

Absolvent Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (DofE) Lukáš Žilavý si v rámci tohto programu povedal, že sa za jeden deň dostane z Bratislavy do Banskej Bystrice.

 Týchto 250 kilometrov sa rozhodol prejsť na bicykli, píšu Hospodárske noviny. Celý článok s galériou zo Slávnostného odovzdávania cein a aj s videom na HNtelevízii nájdete TU.

Okrem Lukáša sa HN venovali aj príbehu inej absolventky: Daniela, ktorá študuje na strednej škole a natočila dokument o tom, aká bola Bratislava v šesťdesiatych rokoch a aká je teraz. “Bolo to zaujímavé miesto pre život, mala svojskú atmosféru, ľudia mestom žili a mala špecifické postavenie aj v rámci Československa,” vysvetľuje bronzová absolventka Medzinárodnej ceny z Edinburghu dôvod, prečo si vybrala práve toto obdobie z dejín hlavného mesta. Do filmu spracovala tri ikony: V-klub, Korzo a Tatra kabaret. Celý jej príbeh aj s videom nájde TU.

 
Príkladom pre HN je aj Lukáš Žilavý, ktorý si napríklad zaumienil, že prejde za jeden deň na bicykli z Bratislavy do Banskej Bystrice - trvalo mu to vyše 17 hodín. Okrem toho sa pravidelne venoval aj mentálne hendikepovaným deťom v Červenom kríži či sa učil hrať na gitare. Ďalší absolvent Martin Hrabovec našiel dieru na trhu a naprogramoval v rámci DofE aplikáciu na mestskú hromadnú dopravu v Bratislave pre telefóny s operačným systémom Windows. Je príbeh s videom si prečítajte TU.

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme