Finálne rozhodnutie k DofE jesenným ceremóniám 2020

Finálne rozhodnutie k DofE jesenným ceremóniám 2020

Novinky

18. septembra 2020

Nadišiel čas urobiť finálne rozhodnutie ohľadom organizovania DofE ceremónií na jeseň 2020.

Tentokrát sme si povedali, že raz počuť, je lepšie, ako viackrát čítať. 

A tak všetky podstatné informácie v súvislosti s DofE jesennými ceremóniami sme zahrnuli do tohto videa natočeného iba pre vás. (Viď video na konci tejto stránky)

 

A teda pre zrekapitolovanie:

 
Z dôvodu vysokého rizika nákazy ochorením COVID-19 všetky jesenné DofE ceremónie v roku 2020 - bronzové, strieborné a zlatú presúvame do jednej ONLINE podoby, ktorá sa uskutoční v pondelok 26.októbra o 17:00. 
 
Týmto rozhodnutím sa ruší rozhodnutie k jesenným DofE ceremóniám z dňa 20. Augusta 2020 (viď článok novinky DofE)
 
Ubezpečujeme vás, že spravíme všetko preto, aby bola online ceremónia pre nás všetkých silným zážitkom oslavy úspechu vás a vašich Dofákov. Bude to spoločná veľká oslava DofE komunity, na ktorú pozývame vyše 5000 hostí - nových DofE absolventov, učiteľov, partnerov, zástupcov z VUCiek a významných hostí. 
 

Odpovede na 3 podstatné otázky, ktoré vám určite napadli po zhliadnutí videa.

 

1) Kedy a ako sa ku nám na školu dostanú DofE certifikáty a odznaky pre našich ocenených Dofákov?

Keď nemôžete prísť vy za nami, my prídeme za vami! Od 5. do 16. októbra bude DofE na cestách. To znamená, že s naším DofEmobilom navštívi Riaditeľ DofE Marián Zachar s kolegami programovými manažérmi osobne každú jednu DofE školu a organizáciu, ktorá má tento rok svojich absolventov. 

 

Aj v tomto prípade budeme brať bezpečnosť ako prvoradú. A teda, pred cestou sa dáme pre istotu otestovať. Certifikáty a odznaky za dané centrum odovzdáme danému Koordinátorovi ideálne v exteriéri za použitia rúška a rukavíc. V prípade, že bude okres zatvorený, odovzdáme ich po dohode s Koordinátorom. 

 

Ak má Miestne centrum zlatých absolventov a ak to situácia umožní, radi im za pomoci Koordinatora osobne odovzdáme certifikát a aspoň takýmto spôsobom oceníme ich enormnú snahu a dosiahnutý úspech.

 

Info ohľadom logistiky DofE na cestách upresníme Koordinátorom čoskoro. 

 

2) Musíme si zorganizovať nejakú školskú ceremóniu?

Dôkladne sme si vypočuli vašu spätnú väzbu v súvislosti s organizáciou školských DofE ceremónií. Keďže online ceremónia je pre všetkých absolventov - bronzových, strieborných a zlatých, je na vašich časových, kapacitných možnostiach a bezpečnostných opatreniach školy či okresu, akým spôsobom odovzdáte DofE ocenenia svojim Dofákom. Na výber tak máte možnosti: 

  1. Zúčastniť sa online ceremónie a certifikáty a odznaky odovzdať absolventom DofE bez ceremónie na Miestnom centre.
  2. Zúčastniť sa online ceremónie a certifikáty a odznaky odovzdať na malej vlastnej ceremónii na Miestnom centre.

Koordinátorom sme na základe vlastnej skúsenosti s organizovaním ceremónií pripravili krátku pomôcku, ako si zorganizovať ceremóniu na škole. Nájdete ju TU.

 

V prípade, že máte absolventov DofE, ktorí už nie sú študentmi Vašej školy, certifikáty a odznaky im môžeme zaslať poštou z Národnej kancelárie DofE. Viac informácií o tejto možnosti si Koordinátori nájdu v najbližšom emaili.

 

Akékoľvek odovzdávanie DofE ocenení odporúčame realizovať do 31. októbra, keďže v tomto čase prebieha nábor nových Dofákov a takéto podujatie ho môže značne podporiť. 
 
3) Čo máte na mysli pod pojmom online ceremónia?
Keďže sme vedeli, že takto podstatné DofE podujatie musíme spraviť na jednotku s hviezdičkou, spojili sme sa so skúsenou eventovou agentúrou, ktorá nám pomáha zorganizovať vskutku nezabudnuteľnú DofE ceremóniu s desiatkami hostí. Okrem iného komunikujeme a dohadujeme online vstup s Kráľovskou rodinou rovnako ako s Veľvyslancom Spojeného kráľovstva na Slovensku.  
 
Nám samým úprimne záleží na tom, aby sme spoločne, aj keď v online priestore, čo najautentickejšie oslávili úspech vás a vašich Dofákov. 
 
Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie. 
V prípade akýchkoľvek otázok pokojne kontaktujte našich programových manažérov.
 
S pozdravom, 

Marián Zachar a Miloš Ondrášik

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme