Dobrovoľnícka aktivita: Pošli (pozitívnu) energiu lekárom a sestrám do nemocníc

Dobrovoľnícka aktivita: Pošli (pozitívnu) energiu lekárom a sestrám do nemocníc

Príležitosti pre mladých

14. decembera 2021

Ešte stále uvažuješ nad svojím DofE dobrovoľníctvom? Máme pre Teba skvelú a hlavne zmysluplnú príležitosť!

Iniciatíva Kto pomôže Slovensku pomáhala v prvej vlne zdravotníkom a zdravotníčkam zvládnuť pandémiu koronavírusu a posielala im podporné energetické balíčky. Nakoľko je situácia podobná a zdravotníci a zdravotníčky čelia v prvých líniách už tretej vlne, potrebujeme sa opäť spojiť a ukázať našu podporu a poslať im do nemocníc okrem energetických balíčkov aj pozitívnu energiu. Práve preto v spolupráci s Kto Pomôže Slovensku hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by posielali do nemocníc listy vyjadrujúce dôveru a solidaritu so zdravotníkmi a ľuďmi v prvej línii.
Aký problém príležitosť rieši?
Bez ohľadu na pandemické opatrenia je skutočne na každom z nás, aby sme prejavili najvyššiu mieru zodpovednosti, znížili riziko šírenia nákazy a zmiernili tlak na nemocnice. Počty pozitívnych ľudí sú veľmi vysoké a rastú, nemocnice sú plné a lekári a sestry robia, čo môžu. Po druhej vlne sa nestihli ani zregenerovať a opäť sú v obrovskom vypätí síl. Hodiny a hodiny v ochranných oblekoch s tvárami otlačenými od respirátorov a štítov, bez prestávky na kávu či toaletu, zachraňujú životy našich mám, otcov, synov a dcér neočkovaných aj očkovaných.
Potrebujeme sa opäť spojiť a ukázať našu podporu a poslať im energiu. Chceme zdravotníkov a zdravotníčky zaplaviť vlnou solidarity a vysloviť im vďaku za ich pracovitosť a nasadenie a to aj vo forme listov. 
Pre koho je aktivita vhodná?
Pre kohokoľvek, bez ohľadu na vek, pohlavie, vzdelanie či úroveň, ktorú momentálne v DofE absolvuje. Túto aktivitu môžeš vykonávať z pohodlia domova, kdekoľvek sa nachádzaš.
Ako dlho táto aktivita prebieha?
Ako Dofák*čka si túto aktivitu môžeš zvoliť v kategórii dobrovoľníctvo a vykonávať ju môžeš podľa kritérii úrovne aj niekoľko mesiacov. Podpore zdravotníkov a zdravotníčok sa časové medze nekladú!
Čo je na vykonávanie aktivity potrebné?
Pero, papier, obálka a ochota napísať pár príjemných a podporujúcich riadkov. Môžeš si vybrať ľubovoľnú nemocnicu, nájsť ich adresu a listy zaslať poštou či doručiť osobne. Zazdieľaj svoje listy aj na sociálnych sieťach a označ pri tom Kto pomôže Slovensku na facebooku alebo instagrame.
Čo teraz?
  1. Ak sa Ti tento nápad na dobrovoľnícku ponuku zapáčil, poď do toho. 
  2. Skonzultuj túto aktivitu so svojím DofE Vedúcim
  3. Vymysli si cieľ - koľko listov, ako často a kam budeš posielať
  4. Vygoogli si nemocnicu/e, ktoré svojimi listami budeš podporovať
  5. Zapíš si svoj cieľ do ORB
  6. Hor sa do písania
  7. Zdieľaj svoju skúsenosť a dobro na sociálnych sieťach #ktopomozeSlovensku
 

  Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme