Dajte si výzvu: Prežite expedíciu bez odpadkov a získajte outdoorové oblečenie

Dajte si výzvu: Prežite expedíciu bez odpadkov  a získajte outdoorové oblečenie

Aktuality

28. mája 2018

Desať DofE tímov vyčistilo minulý rok desať kopcov po celom Slovensku. A tento rok chceme ísť ešte ďalej!

Zapojte sa do populárneho projektu Zelené kopce, prežite expedíciu bez odpadkov, vyčistite kopec a získajte hodnotné ceny od outdoorovej značky NORTHFINDER. Spustili sme už prihlasovanie TU sa môžete zaregistrovať do 6.júna 2018.

Prečo projekt Zelené kopce?

Chceme, aby sme mali krajšie a čistejšie kopce a aby mali mladí silnejšie puto k prírode a k tomu, že aj na nich záleží, ako to okolo nich vyzerá.

O čo ide?

Desať tímov sa opäť rozbehne po Slovensku a postará sa o to, aby sme mali v prírode menej odpadkov. A navyše chceme, aby mladí zanechali po sebe len malú stopu - teda prežili expedíciu bez odpadu. To je naša ďalšia DofE výzva.

Čo získate?

Mix výstroje od outdoorovej značky NORTHFINDER pre členov expedície a pre Vedúcich a Hodnotiteľov dobrodružných expedícií: nepremokavá bunda do vrecka, tričko, batoh, návleky, suchý vak či čiapka. Po konzultácii veľkostí budú doručené Miestnemu centru ešte pred expedíciou.

Čo treba splniť?

Prihlásiť sa, prejsť výberom, vyraziť na expedíciu a užiť si to :) Do 14 dní od ukončenia expedície dodať Národnej kancelárii foto dokumentáciu z expedície: minimálne 10 fotiek (tím, miesto pred a po vyčistení, top momenty expedície) a Vlog alebo Blog. 

Aké je vylepšenie na tento rok?

Chceme, aby si mladí dali vyššie ciele a aby prežili dva dni v prírode bez odpadkov. A dali nám a svetu o tom vedieť: ako sa na to pripravili a ako to prežili. Ponúkame dve možnosti:
a.) Vlog - video do dvoch minút o tom, ako ste čistili kopec a prežili expedíciu bez odpadkov
B.) Blog - jedna normostrana o zážitkoch z expedície a o tom, ako prežiť dva dni v prírode bez odpadkov. Národná kancelária dodá vybraným tímom návod k výstupom.
Pár tipov na to, ako prežiť expedíciu bez odpadkov: používajte špeciálne alebo sklenené flaše na vodu, nie jednorazové plastové, jedlo si prichystajte v dózach, nie v mikroténových sáčkoch, miesto igelitiek použite látkové tašky... Zaujímavý článok nájdete o tejto téme TU aj TU.

A budú aj extra ceny!

NORTHFINDER navyše špeciálne ocení dva tímy s najlepším Vlogom a Blogom, ktorý vyberie porota zložená z členov DofE a Northfinder.

Metóda výberu:

Losovanie. Predvýber však urobí Národná kancelária na základe počtu usporiadaných expedícií a vyškolených dobrovoľníkov z Miestneho centra.

Spôsob prihlásenia:

Vyplnenie Google form TU. Prihlásiť môže tím len Koordinátor Miestneho centra.

Posledný dátum prihlásenia:

6.6.2018

Účel kvalifikačnej expedície:

Chceme, aby mali mladí vzťah k svojmu okoliu. Dôležité je, aby si uvedomili, aké je čistota a separovanie odpadu dôležité pre prírodu ale aj bežný život. Zapojiť sa môžu tímy, ktoré absolvujú expedíciu medzi 15.júnom a 30. septembrom 2018.

Miesto expedícii:

Môžete si vybrať cez prihlasovací Google form. Ak sa náhodou stane, že si dva tímy vyberú to isté miesto, budeme vás informovať a ponúkneme alternatívy.

Ďalšie vybavenie:

Igelitové vrecia, rukavice -  dodá Národná kancelária.

Dôležité info:- hľadáme 4 tímy zo západu, 3 zo stredu, 3 z východu. Prihlásiť sa môžu maximálne dva tímy z jedného Miestneho centra

- podmienkou je foto dokumentácia miesta pred, počas a po uprataní a využitie produktov od NORTHFINDERU. Dodanie Vlogu alebo Blogu do 14 dní od ukončenia expedície
- odporúčame miesto preveriť počas cvičnej expedície a vyhnúť sa prekvapeniu na mieste (žiadny odpad alebo priveľké množstvo nad sily tímu)
- treba si dopredu ujasniť aj miesto, kde sa separovaný odpad odovzdá (zberný dvor).
 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme