Buďte naivní a tvrdo pracujte. Potom môžete uspieť, odkazuje šéf Pixelu

Buďte naivní a tvrdo pracujte. Potom môžete uspieť, odkazuje šéf Pixelu

Aktuality

23. marca 2017

“Ak chcete dosiahnuť veľké veci v biznise, musíte byť naivný a veriť tomu, čo robíte.” Aj toto bol jeden z odkazov, ktorý zdieľal s mladými absolventmi DofE šéf slovenského herného štúdia, ktoré patrí do svetovej špičky.

Jana Sadovská a Oleg Kozinets si vyzdvihli svoju výhru (prehliadku firmy) na pomerne lukratívnom mieste: v PIXEL FEDERATION.

Súťaž mala jednoduchý cieľ: povzbudiť k zapojeniu sa nových mladých ľudí do DofE. Práve Janka a Oleg inšpirovali k programu najviac študentov a ocitli sa v tejto inovatívnej spoločnosti…

Riadi jednu z top firiem v obore. Z Bratislavy

Celosvetovo uznávanú firmu Pixel Federation riadi charizmatický Šimon Šicko. A rovno z Bratislavy. “Cítim, že je to tak správne, sme slovenská firma.” Na otázku študentov, či je to dobré miesto na podnikanie, mal pripravenú odpoveď: “Slovensko nie je najlepšia krajina na biznis, ale ani najhoršia." Na dvoch študentov mal dve hodiny a vôbec sa neponáhľal. “ To, čo robíte, je úžasné. Na vzdelanie a budúcu generáciu si vždy rád nájdem čas,” hovorí.

Janke a Olegovi hovoril o svojom detstve a škole, o tom, ako počas bývalého režimu chceli mladí zažívať a objavovať veci a ako sa mu to podarilo neskôr v živote. 

Hollywood na slovenský spôsob

CEO Pixelu vyštudoval architektúru na VŠVU, no od začiatku ho bavili 3D vizualizácie a ťahalo ho to k počítačom. ”Hry ma bavili vždy, prvú hernú konzolu som mal v 80tych rokoch,” spomína.

Základy firmy položil spolu s Mariánom Fridrichom, Filipom Fischerom a manželkou Luciou Šicko. “Boli sme všetci iní - mali rôzne silné a slabé stránky  a to nám aj paradoxne pomohlo.” 

A aj keď tento príbeh dnes vyzerá ako návod na hollywoodsky film s happyendom, nie je to len tak: firma si prešla aj pekným očistcom a bola kúsok od toho, aby neprežila. No vedenie sa spoločne rozhodlo, že posledné peniaze zainvestujú do marketingu hry, ktorej fakt verili: Do TrainStation… A výsledok? Prerazili.

“Buď musíte robiť niečo, čo milujete, alebo niečo, čo zásadne vylepšujete,” vysvetľoval mladým.

Facebook ako úrodná pôda

V rodnom liste majú Pixel známe social games ako TrainStation, Diggy’s Adventure, Seaport alebo Colab. Hrajú ich desiatky milióny ľudí v dvoch stovkách krajín, väčšina ich funguje pod Facebookom, ktorý im generuje väčšinu príjmov. 

Aj samotná firma pôsobí ako z ríše snov či hier: na oboch poschodiach sa ťahajú popísateľné steny, kde sa miešajú plány s dosiahnutými výsledkami a načrtnutou grafikou. Šimon Šicko pôsobí ako tímový hráč, celý čas dáva Jane a Olegovi pocítiť, že si váži, že dokázali čeliť výzve, systematicky pracovali a v takom mladom veku získali Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu.

Najlepší medzi žltými stenami

“Fokus na veci a cieľ je zásadný,” vysvetľuje kľučkujúc medzi oddeleniami vývojárov, grafikov a manažérov. Na okolo sú žlté steny, oddychové hracie konzoly a špeciálne miestnosti, kde sa môžu zamestnanci zlepšovať vo svojich schopnostiach. Firma funguje ako tím, a Šicko vie, že čím lepšie budú jednotlivé časti, tím lepšia bude firma ako celok. 

“Snažíme sa s našimi ľuďmi aktívne pracovať a nechávame im priestor aj na vlastné projekty. Chceme pritiahnuť tých najlepších, pracovať s nimi a poskytnúť im na to tie najlepšie možné podmienky,” vysvetľuje. A zatiaľ sa im darí. Aj vás zaujíma jeho recept? “ Dream big, work hard and don’t be an a**hole.”

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme