Aktuálne informácie ohľadom DofE ceremónie 2021

Aktuálne informácie ohľadom DofE ceremónie 2021

Novinky

28. septembra 2021

Aj tento rok sa môžete tešiť na fantastickú a nezabudnuteľnú online DofE ceremóniu.

Z dôvodu aj naďalej pretrvávajúceho vysokého rizika nákazy ochorením COVID-19 všetky DofE ceremónie v školskom roku 2021 (bronzové, strieborné a zlatá) ponechávame, podobne ako minulý rok, v ONLINE podobe. Ceremónia v roku 2021 sa uskutoční vo štvrtok 4. novembra o 17:00.  

Minulý rok sme urobili všetko preto, aby bola online ceremónia pre nás všetkých veľkou oslavou úspechu vás a vašich Dofákov a veríme, že sa to podarilo. Minuloročnú ceremóniu videlo približne 10 000 členov DofE komunity (naživo a zo záznamu) a podľa slovenského modelu sme zažili 10. júna aj celosvetovú oslavu pri príležitosti nedožitých 100 rokov princa Philipa.  

Úspešne sme vyskúšali nový koncept online ceremónie a aj v roku 2021 vám chceme priniesť nový zážitok. Vieme, že už sme všetci presýtení online konferenciami, stretnutiami a prednáškami, a preto aj ceremóniu v roku 2021 chceme poňať osobnejšie a lepšie ukázať to, čím si prechádzajú mladí v DofE. Máte sa na čo tešiť, ale nateraz viac neprezradíme.  

V nasledujúcich riadkoch nájdete odpovede na najčastejšie otázky k ceremónii:

1) Kedy a ako sa absolvent dostane k svojmu DofE certifikátu a odznaku, resp. Ako ich získam pre našich ocenených Dofákov?  

Podobne ako minulý rok, od 4. do 15. októbra 2021 bude DofE opäť na cestách, len v upravenom formáte. DofEmobilom navštívi Riaditeľ DofE Marián Zachar s kolegami osobne každý kraj, aby priniesli certifikáty a ocenenia pre absolventov. Minulý školský rok sa stalo v niekoľkých prípadoch, že sa absolventi dostali k certifikátu a odznaku skoro až po roku a to by sme radi tento rok zmeniť.  

Preto sme sa spojili s dlhoročnými partnermi z VÚC a dohodli sa, že tohtoročné DofE na cestách bude prispôsobené tak, aby každý, kto by chcel ocenenie čím skôr, mal možnosť si ho prevziať osobne. DofE na cestách bude preto vo forme „putovného DofE výdajného okienka“ v každom krajskom meste, kde si bude môcť prísť absolvent alebo koordinátor prevziať certifikát a odznak DofE za seba alebo aj celú školu resp. centrum.  

Znova aj v tomto prípade budeme brať bezpečnosť ako prvoradú. A teda na cestu sa vydáme zaočkovaní a certifikáty aj odznaky budeme odovzdávať za použitia rúška a rukavíc. V prípade, že nebude možné do okresu cestovať, resp. v prípade, že si certifikát v daný deň alebo mieste nebude môcť absolvent/koordinátor prevziať, tak zabezpečíme dodanie ocenenia maximálne mesiac po odvysielaní ceremónie.  

Každopádne vás radi znova stretneme osobne, aj keď v obmedzenom formáte, no o to srdečnejšie.  

Info ohľadom logistiky tohtoročného DofE na cestách 2.0 upresníme Koordinátorom aj absolventom čoskoro.  

2) Musíme si zorganizovať nejakú školskú ceremóniu?

Tak ako minulý rok, je na vašich časových, kapacitných možnostiach a bezpečnostných opatreniach školy či okresu, akým spôsobom odovzdáte DofE ocenenia svojim Dofákom. Keďže umožňujeme pre absolventov aj osobný odber, máte na výber tieto možnosti:  

  • Zúčastniť sa online ceremónie a prevziať certifikáty a odznaky koordinátorom. Ten potom odovzdá absolventom DofE certifikáty a odznaky bez ceremónie na Miestnom centre. Toto je riešenie vhodné najmä pre školy a centrá, ktoré nesídlia v krajskom meste keďže výdaje budú iba v krajských miestach.
  • Zúčastniť sa online ceremónie a prevziať certifikáty a odznaky priamo absolventom. Akýkoľvek absolvent alebo absolventka je netrpezlivý/á bude mať šancu si certifikát vyzdvihnúť osobne a stretnúť sa s tímom DofE a prevziať si ocenenie na červenom koberci.
  • Zúčastniť sa online ceremónie a prevziať certifikáty a odznaky koordinátorom. Následne odovzdať na malej vlastnej ceremónii na Miestnom centre, ktorá bude rešpektovať COVID automat. Bohužiaľ je riziko, že znova sa školy zatvoria a mladí si nebudú môcť certifikáty prevziať dlhšiu dobu.

Koordinátorom sme minulý rok na základe vlastnej skúsenosti s organizovaním ceremónií pripravili krátku pomôcku, ako si zorganizovať ceremóniu na škole. Nájdete ju TU.

Ak by ste plánovali na Miestnom centre organizovať akékoľvek odovzdávanie DofE ocenení odporúčame realizovať do 31. októbra, keďže v tomto čase prebieha nábor nových Dofákov a takéto podujatie ho môže značne podporiť.  

3) Prečo by som si mal/a prísť vyzdvihnúť ocenenie do krajského mesta na VÚC? Čo ak si ja alebo koordinátor nebude vedieť prevziať certifikát a odznaky v krajskom meste na VÚC?

Tento rok chceme zabezpečiť, aby ktokoľvek by chcel certifikát a odznak ihneď po absolvovaní programu, tak má šancu si ho osobne vyzdvihnúť od 4. do 15. októbra vo svojom krajskom meste podľa harmonogramu, ktorý čoskoro zverejníme.  

Počas DofE na cestách 2.0 bude nielen šanca si vyzdvihnúť certifikát a odznak osobne, ale taktiež zúčastniť sa nahrávania pre chystanú ceremóniu. Preto veľmi odporúčame absolventom a absolventkám prísť osobne, pričom sa radi stretneme aj s koordinátormi a tímom DofE tak ako minulý rok.  

Pre prípad, že či už ako absolvent/ka alebo koordinátor/ka sa nebudete môcť tak dohadujeme partnerstvo s donáškovou resp. poštovou službou, s ktorou zabezpečíme aby sa absolventi k certifikátu a odznaku dostali najneskôr mesiac po odvysielaní ceremónie.  

Viac informácií o tejto možnosti prinesieme po ceremónii.  

4) Čo nové už len môže byť na online ceremónii v porovnaní s minulým rokom?

Stále spolupracujeme s top profesionálmi, eventovou agentúrou, komunikujeme a dohadujeme vstup z Kráľovskej rodiny, ale táto ceremónia bude v niečom úplne iná od všetkých ceremónií, ktoré sme doteraz organizovali. Vieme, aký bol posledný školský rok náročný a chceme všetkým v DofE rodine úprimne poďakovať za všetko, čo robíte. A preto nám dôverujte a nechajte sa prekvapiť.  

Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie.  

V prípade akýchkoľvek otázok pokojne kontaktujte našich programových manažérov.  

------------------

Harmonogram DofE na cestách 2.0

Utorok 5.10. 10:00 – 17:00 Ocenení z Bratislavského kraja, Bratislavský samosprávny kraj, Sabinovská 16, Bratislava,  odovzdávame vo vstupnej Aule vedľa recepcie.  

Štvrtok 7.10. 10:00 – 17:00 Ocenení z Nitrianskeho kraja, Mestský úrad Nitra, Štefánikova trieda 60, 949 01, Nitra, odovzdávame v miestnosti 634.  

Piatok 8.10. 10:00 – 17:00 Ocenení z Banskobystrického kraja, Banskobystrického samosprávny kraj, Námestie SNP 23, Banská Bystrica Miesto odovzdávania včas upresníme (adresa platí, dolaďujeme či budeme odovzdávať v interiéri alebo exteriéri)  

Pondelok 11.10. 10:00 – 17:00 Ocenení z Trnavského kraja, Gymnazium Angely Merici, Hviezdoslavova 10, 917 01 Trnava Miesto odovzdávania včas upresníme (adresa platí, dolaďujeme či budeme odovzdávať v interiéri alebo exteriéri)

Utorok 12.10. 10:00 – 17:00 Ocenení zo Žilinského kraja, Úrad ŽSK, Komenského 48, 011 09 Žilina Miesto odovzdávania včas upresníme (adresa platí, dolaďujeme či budeme odovzdávať v interiéri alebo exteriéri)  

PREDBEŽNE - Streda 13.10. 10:00 – 17:00 - čakáme na definitívne potvrdenie zo strany Župy. Ocenení z Trenčianskeho kraja, Trenčiansky samosprávny kraj, K dolnej stanici 7282/20A, Trenčín  

Štvrtok 14.10. 10:00 – 17:00 Ocenení z Košického kraja, Košický samosprávny kraj, Námestie Maratónu mieru 1, Košice Miesto odovzdávania včas upresníme (adresa platí, dolaďujeme či budeme odovzdávať v interiéri alebo exteriéri)  

Piatok 15.10. 10:00 – 17:00 Ocenení z Prešovského kraja, Prešovský samosprávny kraj, Námestie mieru 2, Prešov Miesto odovzdávania včas upresníme (adresa platí, dolaďujeme či budeme odovzdávať v interiéri alebo exteriéri) 

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme