Spolu s českými DofE kolegami spúšťame unikátne vzdelávanie pre aktívnych učiteľov

Spolu s českými DofE kolegami spúšťame unikátne vzdelávanie pre aktívnych učiteľov

Novinky

18. októbera 2021

V septembri sa začal dvojročný projekt vzdelávania pre učiteľov zo škôl, ktoré ponúkajú program DofE, s názvom Česko-Slovenská Online DofE Akadémia. Počas troch celodenných workshopov sa aktívni učitelia naučia, ako jednoduchšie a efektívnejšie viesť DofE na svojich školách, motivovať mladých k rozvoju a zlepšia si svoju prácu v online svete. Aj takýmto spôsobom pomáhame mladým ľuďom zvládať pandémiu a jej následky.

Ako bojovať s pandémiou

Príchod korony zmenil svet vzdelávania a ovplyvnil tak mladých po celom svete, ktorí boli nútení tráviť väčšinu času zavretí doma. Vďaka programu DofE, ktoré zahŕňa športovú aktivitu, pomoc druhým, a zlepšovanie sa vo svojich zručnostiach, môžu mladí ľudia lepšie zvládnuť izoláciu počas pandémie. Pravidelný impulz venovať sa DofE cieľom a aktivitám má tak pozitívny vplyv na nedostatok motivácie či jednotvárnosť dní, ktorým mladí čelia počas pandémie, a pomáha zmierňovať jej dopady.

Aj preto chceme rozšíriť program DofE medzi viac mladých ľudí. Pomocou projektu Česko-Slovenská Online DofE Akadémia tak zlepšíme zručnosti učiteľov - Vedúcich DofE na školách alebo organizáciach, vďaka ktorým môžu zapojiť viac mladých do DofE a zmysluplne im v programe pomôcť. Formou Online akadémie tak poskytneme unikátny priestor pre výmenu vedomostí a zručností, ktoré pomôžu zmierniť dopad pandémie na mladých.

Kvalitné školenia už túto jeseň a jar!

Učitelia, ktorí sa zúčastnia Česko-Slovenskej Online DofE Akadémie, zažijú tri jednodňové kreatívne a profesionálne workshopy, počas ktorých si zlepšia líderské zručnosti v offline aj online svete. Workshopy budú prebiehať vždy online od 8:30 do 15:00.

Na prvom workshope sa účastníci dozvedia, s čím počas pandémie bojujú mladí ľudia pri hlásení sa do DofE a zistia, ako tieto prekážky čo najlepšie odstrániť. Okrem toho sa naučia, ako vzbudiť zápal pre DofE u študentov aj s pomocou online nástrojov ako Canva či Jamboard.

Druhý workshop účastníkom ukáže spôsoby, ako motivovať a komunikovať s mladými tak, aby bol ich potenciál využitý na maximum. To všetko zasadíme do kontextu cesty mladého človeka programom DofE a práce s online nástrojmi Google Workspace.

Na poslednom treťom workshope sa s účastníkmi zamyslíme nad spôsobmi, ako aktivizovať ich školu, kolegov či mladých. Vysvetlíme si, ako tvoriť vzťahy v školskej komunite a koordinovať projekty.

Kým prvé dva workshopy sa budú konať v termínoch od septembra do decembra 2021, tretí workshop sa uskutoční v termínoch na jar 2022.

Prečo sa mám do online akadémie prihlásiť?

Ak ste učiteľ alebo učiteľka na škole v Česku alebo na Slovensku, ktorá poskytuje program DofE dlhšie ako 2 roky, neváhajte a prihláste sa do našej online akadémie. Vďaka účasti na workshopoch získate väčšie sebavedomie pri vedení DofE v online aj offline prostredí, zistíte, ako využívať najmodernejšie online nástroje pre angažovanie mladých v DofE aj pri vyučovaní, a naučíte sa, ako motivovať študentov aj kolegov.

Účasť v Online DofE Akadémii vás bude stáť iba 40€ na osobu (cena za všetky tri workshopy), čo je výrazne menej, než je náš skutočný náklad. Naše inovatívne vzdelávanie môžeme uskutočniť v tejto cenovo dostupnej forme aj vďaka grantu od Medzinárodnej Nadácie (International Award Foundation) vrámci iniciatívy Global Youth Mobilization a Award Covid-19 Recovery Fund.

 

Zaujala vás možnosť zapojiť sa do Online DofE akadémie?
Vyplňte prihlasovací formulár.

 

Termíny školení a viac informácií o Česko-Slovenskej Online DofE Akadémii nájdete TU.

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme