Školenia

Národná kancelária DofE na Slovensku poskytuje organizáciám, ktoré chcú program poskytovať mladým ľuďom, školenia, ktoré im pomôžu program rozbehnúť. Plánujeme organizovať tiež rôzne nadstavbová školenia pre organizácie, ktoré už sú v programe zapojené.

Každé Miestne centrum musí mať pre rozbehnutie programu aspoň dvoch vyškolených pracovníkov/dobrovoľníkov. Jedna možnosť je, že obaja absolvujú školenie Vedúcich programu a školenie pre Školiteľov a Hodnotiteľov expedícií. Druhou z možností je vyškoliť dvoch ľudí ako Vedúcich programu a iných dvoch členov organizácie ako Školiteľov expedícií.

V Miestnych centrách bývajú Vedúcimi programu zamestnanci či dobrovoľníci, ktorí majú záujem pracovať s mladými ľuďmi v neformálnom prostredí, pomocou mentoringu na ich osobnostnom a profesionálnom rozvoji. Tí, ktorí majú bližšie k outdoorovým aktivitám sa stávajú Školiteľmi a Hodnotiteľmi expedícií. Odporúčame, aby mal Koordinátor programu na Miestnom centre absolvované obe školenia. Školenie Vedúcich programu trvá dva dni, rovnako dva dni trvá aj školenie Školiteľov a Hodnotiteľov Dobrodružných expedícií. Školenia sa môže zúčastniť iba člen Miestneho centra, ktoré získalo licenciu pre poskytovanie programu.

K získaniu certifikátu je nutné absolvovať celé školenie.

S prípadnými otázkami ku školeniam sa môžete obrátiť na našich Manažérov programu:

  • v Bratislave na Moniku Svetlíkovú na e-mail monika.svetlikova [zavináč] dofe.sk alebo telefonicky na +421 904 904 828
  • na západnom Slovensku na Michaelu Zatrochovú na email michaela.zatrochova[zavináč] dofe.sk alebo telefonicky na +421 903 608 617
  • na strednom Slovensku na Magdalénu Kondela na e-mail magdalena.kondela [zavináč] dofe.sk alebo telefonicky na +421 908 709 994
  • na východnom Slovensku Jána Smolku na e-mail jan.smolka [zavináč] dofe.sk alebo telefonicky na +421 948 020 775

V prípade záujmu vypisujeme tiež školenia pre anglicky hovoriacich. Aktuálnu ponuku takýchto školení nájdete v tomto odkaze.

Aktuálna ponuka školení v slovenskom jazyku:

Momentálne nie sú otvorené žiadne školenia.

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme