Príspevky a podpora

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je program, ktorý je otvorený pre všetkých mladých ľudí vo veku 14 až 24 rokov a podľa toho sme vytvorili nasledovný systém príspevkov a podpory.

Príspevky v našom programe sú nastavené na základe členstva Miestneho centra v Klube združenia The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z. (skrátene DOFE SK) a členských príspevkov v danom Klube a podpora na základe Zmluvy o spolupráci a licencie. 

Príspevky

Do Klubu združenia DOFE SK môžu vstúpiť všetky organizácie, ktoré vyplnia Prihlášku do Klubu združenia. Členstvo v Klube združenia následne umožňuje využívať Podporné služby pre Miestne centrum poskytujúce program Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE). Toto členstvo je spoplatnené Celkovým ročným členským príspevkom, ktorý je zložený z troch variabilných častí a splatný za každý rok členstva:

  • Základný členský príspevok;
  • Dodatočný členský príspevok za vyškolenie Vedúceho programu alebo Školiteľa a Hodnotiteľa Dobrodružných expedícií;
  • Dodatočný členský príspevok za účastníkov v programe DofE.

Základný členský príspevok

Základný členský príspevok je definovaný podľa priemernej výšky poplatkov (školné, zápisné a iné) na školský rok na mladého človeka u člena klubu v eurách. Ak výška ročných poplatkov v danej organizácii na jedného mladého človeka je do 1499 EUR tak základný členský príspevok je 0 EUR. Ak je napr. v rozmedzí od 1500 do 2499 EUR tak je 150 EUR.

Dodatočný členský príspevok za vyškolenie Vedúceho programu alebo Školiteľa a Hodnotiteľa Dobrodružných expedícií

V prípade, že počas školského roka vyškolí člen Klubu buď Vedúcich programu alebo Školiteľov a Hodnotiteľov Dobrodružných expedícií tak Dodatočný členský príspevok za vyškolenie bude 25 EUR za každé absolvované 2 dňové školenie.

Dodatočný členský príspevok za účastníkov v programe DofE

Uvedená výška dodatočného členského príspevku za účastníkov je uvádzacia. Ak by tieto príspevky odrážali všetky náklady programu na Slovensku tak by boli na úrovni 8 až 11 EUR mesačne na všetkých úrovniach.

Všetky príspevky hradí člen Klubu združenia organizácií The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z. platí každý rok do konca februára kalendárneho roka. Dodatočný členský príspevok za účastníkov v programe DofE môžu členovia vyzbierať od svojich účastníkov programu DofE.

Člen si môže vypočítať alebo overiť Celkový ročný členský príspevok v programe Kalkulačka členských príspevkov v Klube združenia a všetky detaily príspevkov v dokumente Členský príspevok v Klube združenia

Hlavný princíp členských príspevkov v Klube združenia DOFE SK

100% príspevkov smeruje na poskytovanie a rozširovanie programu, tréningy, ceremónie, podporu  Miestnych centier alebo dobrovoľníkov alebo účastníkov. Administratívne náklady spojené s chodom Národnej kancelárie nie sú hradené z členských príspevkov.

Princíp transparentnosti členských príspevkov  v Klube združenia DOFE SK

Celkový ročný príspevok člen platí každý rok do konca februára kalendárneho roka na tzv. transparentný účet, ktorý je verejne prístupný a na ktorom si môže každý člen aj verejnosť overiť využívanie členských príspevkov v Klube združenia DOFE SK. 

Podpora

Na základe členstva Miestneho centra v Klube združenia Národná kancelária DofE odpustí 100% dodatočného členského príspevkov za účastníka, ktorý je v hmotnej núdzi. Preukázanie hmotnej núdze je možné prostredníctvom potvrdenia o hmotnej núdzi alebo čestného vyhlásenia Vedúceho programu.

Príspevok za účastníka odpúšťame tiež na základe čestného prehlásenia o príjme domácnosti, ktoré v prípade neplnoletých účastníkov podpisuje zákonný zástupca a v prípadne plnoletých, podpisuje účastník sám. Čestným prehlásením sa dokladuje, že príjem domácnosti v ktorej žijú, neprevyšuje stanovenú hranicu uvedenú v tabuľke nižšie. Celkovým príjmom domácnosti sa rozumie súčet príjmov plnoletých členov domácnosti vrátane rodičovského príspevku a výživného. Čestné prehlásenie je dostupné na stránke Národnej kancelárie a vyplnené a podpísané sa odovzdáva koordinátorovi programu na Miestnom centre.

Na základe podpisu Zmluvy o spolupráci a licencie môže Národná kancelária poskytnúť dodatočnú podporu pre Miestne centrum, dobrovoľníkov zapojených v programe a taktiež účastníkov.  V tejto chvíli poskytujeme podporu pre účastníkov, ktorí sú v hmotnej núdzi na úrovni 40 EUR na bronzovej úrovni, 55 EUR na striebornej a 75 EUR na zlatej úrovni. Túto podporu posielame priamo na Miestne centrum a je určené pre účastníka na podporu jeho účasti, napr. na aktivity alebo zakúpenie expedičného materiálu.

V prípade, že Miestne centrum alebo účastník organizujú výnimočnú expedíciu alebo finančne náročné aktivity v rámci DofE, môžu požiadať Národnú kanceláriu o výnimočnú podporu emailom na marian.zachar (zavinac) dofe.sk. 

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme