Tomáš Jacko, zlatá úroveň, Veľká Británia

Tomáš Jacko, zlatá úroveň, Veľká Británia

Story

„Program ma motivoval neustále a pravidelne na sebe pracovať a zlepšovať sa. Uvedomil som si potrebu nezištne pomáhať druhým a vďaka expedíciám som získal "výkonnostný benchmark" keď som zvládol ísť premoknutý, hladný a unavený 80 km s 25 kg ruksakom na pleciach a spať v stane pri 0 stupňoch. Akákoľvek výzva je pre mňa odvtedy maličkosť.“

Tomáš po dvoch rokoch štúdia na Bilingválnom gymnáziu v Sučanoch vyhral Secondary School Scholarship Nadácie otvorenej spoločnosti, ktorý mu umožnil štúdium na Bloxham School v Anglicku, kde získal v roku 2005 zlatú Cenu vojvodu z Edinburghu.

Vyštudoval politológiu a medzinárodné vzťahy na University of Manchester. Po skončení pracoval 3 roky pre Transparency International Slovensko na rôznych protikorupčných projektoch. V roku 2013 ukončil doktorandské štúdium teórie politiky na Univerzite Komenského v Bratislave. Od roku 2013 pôsobí ako vedec, vysokoškolský učiteľ a študijný poradca. V roku 2009 založil absolventskú spoločnosť Sučany Alumni, ktorú tri roky viedol.

V rámci programu DofE som si splnil sen naučiť sa hrať na bubnoch. Pomáhal som pravidelne jednej staršej pani, videl som nádherné časti Veľkej Británie. Počas programu som bol v najlepšej životnej forme po fyzickej stránke, chodil som pravidelne, dvakrát do týždňa ráno pred začiatkom vyučovania, plávať a v rámci prípravy som absolvoval bronzovú (10 km), striebornú expedíciu (25 km) a tiež prípravu na zlatú expedíciu (40 km) a nakoniec zlatú expedíciu (80 km za 4 dni).

"Ďakujem, že cez Vašu aktivitu plníte jeden z mojich snov. Už počas programu som si predstavoval, aké skvelé by to bolo, keby aj na Slovensku tento program jedného dňa existoval a slovenskí žiaci a študenti sa aj vďaka nemu chceli stávať lepšími."

Predchádzajúci Ďalšie príbehy  

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme