Mário Havel, bronzová úroveň, Bratislava

Mário Havel, bronzová úroveň, Bratislava

Story

Program DofE nie je výsadou gymnázií. Centrá vznikajú aj na odborných školách. Jednou z nich je aj SPŠ elektrotechnická na K. Adlera v Bratislave. Práve tam si program našiel Mária Havla, maturanta a odborníka na kryptomeny, ktorý je jedným z jeho úspešných absolventov.

Na slobode záleží

Mário má len 18 rokov, no vo veciach má jasno. Vie, čo chce povedať, vie komu a vie prečo. “Kryptomenám sa venujem už dlho, je to moja obľúbená téma. Som elektrotechnik, v podstate budúci “ajtíčkar”. Kryptomeny predstavujú prienik reálneho a virtuálneho sveta. Je to o ekonomickej slobode a slobode ako takej, čo sú pre mňa mimoradne podstatné témy,”hovorí mladý odborník, ktorý pôsobí v dvoch neziskových organizáciách.

Cieľ nechal ďaleko za sebou

Spoluzakladateľ neziskovej organizácie Paralelná polis a predseda neziskovky Slovak Students for Liberty si za svoj cieľ v DofE zvolil zorganizovať prednášky na stredných školách a konferenciu, na ktorej sa zúčastní dohromady 200 ľudí. Nielenže tento cieľ splnil, ale podarilo sa mu ho prekonať. V Bratislave spoluorganizoval konferenciu Bitcoin je retro, ktorá mala veľký úspech. 

Zodpovednosť ako zmysel života

Máriova životná filozofia je založená na tom, že zmyslom života je zodpovednosť. “Myslím si, že v živote dávajú veci zmysel až potom, ako im nejaký prisúdime a úspech je, ak sa to podarí. Práve preto robím to, čo robím,”hovorí mladý muž.“DofE mi dalo množstvo skúseností, ale najmä mi umožnilo rásť presne v tom smere, v akom som chcel. Vďaka programu som získal nové skúsenosti a rozhľad. Veľký pocit zodpovednosti na záver vystriedalo obrovské zadosťučinenie.”Program Mária motivoval k lepším výkonom v oblasti, na ktorej mu naozaj úprimne záleží a motivoval ho k disciplíne a dodržiavaniu vlastných termínov. “DofE pre mňa znamenalo akúsi meditáciu, ktorá mi pomohla sa upriamiť na moju cestu, vybrať si smer a držať sa ho,” konštatuje úspešný absolvent programu.

 

Autor: Simona Lučkaničová

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme