Ema Gúthová, bronzová úroveň, Malacky

Ema Gúthová, bronzová úroveň, Malacky

Story

"Z vlastných skúseností viem, že DofE vám pomôže prekonať vlastné hranice, dá vám možnosť získať nové skúsenosti, nájdete si nových priateľov a dá vám zážitky, na ktoré nezabudnete do konca svojho života."

"Program DofE bol pre mňa obrovskou výzvou. Nielen, čo sa týka samotných aktivít ale aj expedície. Každá aktivita, ktorú som vykonávala mi dala neuveriteľne veľa skúseností, ktoré by som pravdepodobne nikdy nezískala ak by som sa nezapojila do programu DofE. 

Mojím hlavným cieľom bolo stať sa zumba inštruktorom, čo sa mi aj podarilo. No asi najväčšiu skúsenosť mi dal môj cieľ v oblasti dobrovoľníctva. Chodila som pravidelne do detského domova. Deti, o ktoré som sa starala boli mentálne postihnuté. Keďže som sa nikdy s takouto situáciu nestretla, nebolo to pre mňa jednoduché. Časom som si na detičky zvykla a prirástli mi k srdcu.

Ďalšou výzvou bola pre mňa dobrodružná expedícia, a priznám sa, že práve táto expedícia bola pre mňa najväčším lákadlom. A neľutujem, že som sa rozhodla skúsiť to. Tento program by som odporučila každému. Z vlastných skúseností viem, že DofE vám pomôže prekonať vlastné hranice, dá vám možnosť získať nové skúsenosti, nájdete si nových priateľov a dá vám zážitky, na ktoré nezabudnete do konca svojho života."

Ema je študentkou Gymnázia Malacky a svoju bronzovú cenu získala v júni 2016.

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme