Biznis oceňuje slovenských študentov: Veľké veci sa dejú výmenou za veľkú drinu

Biznis oceňuje slovenských študentov: Veľké veci sa dejú výmenou za veľkú drinu

Tiskové zprávy

15. decembera 2017

V utorok, 12.12.2017, 213 mladých ľudí získalo za svoju vytrvalosť a chuť makať na sebe Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE).

Toto ocenenie si prevzali z rúk Andrewa Gartha, veľvyslanca Spojeného Kráľovstva na Slovensku, Petra Čerešníka, člena dozornej rady programu DofE a Group Leasing Director v HB Reavis Group, Pavla Trenku, člena dozornej rady programu DofE a CEO HB Reavis Group a Mariána Zachara, riaditeľa Národnej kancelárie DofE.

Jednou z ocenených bola pätnásťročná Katarína Tanzerová, ktorá v rámci športového cieľa prešla na bicykli vyše 340 kilometrov z nemeckého Passau do Bratislavy. Náročnú expedíciu zvládla za vyše 22 hodín. „Sama neverím, že som to zvládla. Na začiatku som o tomto náročnom a šialenom cieli mierne pochybovala. Teraz viem, že som schopná prekonať samu seba,“ vysvetľuje školáčka. 

Príkladom je aj Ján Mutkovič, ktorý v rámci dobrovoľníctva realizoval prieskum na tému kyberšikana. „Ľudia si často neuvedomujú zodpovednosť, ktorá je priamo spojená so sociálnymi sieťami,“ pripomenul mladý absolvent Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu.

Príkladom je aj Ariela Pavlovičová. Pol roka dobrovoľne pomáhala klubu mažoretiek z Lozorna a vytrvalou prácou to dotiahli na prvé miesto medzinárodnej tanečnej súťaže v pražskej Lucerne. „DofE bola pre mňa nezabudnuteľná a neoceniteľná skúsenosť. Po prvý krát som mala v rukách toľko zodpovednosti za desiatku mladých ľudí. Veľmi veľa ma to naučilo,“ dodáva.

Pavol Trenka vo svojom prejave vyzdvihol vplyv programu DofE na budúcnosť mladých ľudí. „Toto DofE ocenenie je symbolom toho, že ste na správnej ceste, ako sa zlepšovať ďalej a makať na sebe. Váš život bude do istej miery ovplyvnený šťastím. No  zvyšok tvorí práve vaša motivácia a chuť posúvať svoje hranice. Nezabudnite, že veľké veci sa dejú iba výmenou za veľkú drinu,“ pripomenul Trenka.

Všetky fotografie z tohto podujatie nájdete na našom Facebooku. 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem






Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme