Príbeh princa Philipa mení životy mladých po celom svete

Príbeh princa Philipa mení životy mladých po celom svete

Novinky

9. apríla 2021

V piatok 9. Apríla 2021 zomrel zakladateľ programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE), Jeho kráľovská výsosť princ Filip. Jeho odkazom žijú milióny mladých na celom svete.

“Netušili sme čo sa bude diať, keď sme v roku 1942 prvýkrát udelili Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu. Už na mieste to malo obrovský úspech a odvtedy tento program naberá na sile a rastie na celom svete,“ opisoval začiatky programu princ Philip.

 

Jeho stopa na Slovensku

 

DofE už od roku 1956 podporuje mladých ľudí naprieč spoločnosťou v 130 krajinách po celom svete na ich ceste k samostatnosti, sebavedomiu, úspechu v živote a sociálnemu cíteniu. princ Philip ho založil spolu s Kurtom Hahnom, nemeckým pedagógom a milovníkom zážitkovej výučby. 

 

Na Slovensku DofE už vyše 6 rokov rozvíja mladých ľudí a učiteľov v rámci programu, ktorý princ Filip založil. DofE sa nám podarilo priniesť na vyše 180 škôl a organizácii, kde skoro tisíc učiteľov a pracovníkov s mládežou každý rok podporuje študentov na ich ceste splnených cieľov a snov. 

 

Odkazom princa Philipa žijú tisícky Slovákov

 

Sme hrdí na každého jedného Dofáka, ktorému sa podarilo vymyslieť si tri ambiciózne ciele, následne sa vytrvalo a motivovane venovať ich naplneniu, zvládnuť náročnú dobrodružnú expedíciu, siahnuť si tak na dno svojich možností a prekonať samého seba. 

DofE na celom svete zanecháva nezabudnuteľné a cenné dedičstvo nekonečného potenciálu u mladých ľudí. Jeho odkaz zostáva s nami. A naďalej inšpiruje milióny študentov na celom svete. Ďakujeme!

 

Od roku 2015 sme na Slovensku významnou Medzinárodnou cenou vojvodu z Edinburghu ocenili vyše 4000 mladých ľudí. 

 

Ďakujeme, princ Philip. 

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme