DofE Challenge ku dňu učiteľov

DofE Challenge ku dňu učiteľov

Aktuality

24. marca 2021

DofE nie je iba o rozvoji mladých ľudí. Podporujeme a rozvíjame aj učiteľov zapojených v našom programe. Zvlášť teraz, keď už počas druhého školského roka podávajú často nadľudské výkony. Vďaka nim mladí ľudia po celom Slovensku zvládajú náročné online vyučovanie. Pripravili sme preto darovacie výzvy s názvom DofE Challenge. Získané financie použijeme na ďalší rozvoj pedagógov alebo napríklad Školu Onlajnu DofE.

DofE Challenge od dievčat z DofE

Naše tri programové manažérky vystúpili zo svojej komfortnej zóny. Ich prácou je podporovať učiteľov, ktorí sa na školách venujú našim Dofákom. Posledný rok videli, ako sa odhodlaním a veľkou energiou venovali svojich študentom, a preto ich chcú aj ony podporiť. Čaká ich dobrodružná expedícia v karpatských lesoch, jeden ľadový kúpeľ a možno si vyskúšajú aj učenie na vlastnej koži.

 

 

 

DofE Challenge od mamy a Vedúcej Sylvie Tanzerovej

Rodičia po celom Slovensku si naplno uvedomili, aká náročná a zodpovedná práca je práca učiteľov. Jednou z nich je aj Sylvia, mama troch Dofákov a zároveň čerstvá Vedúca troch ďalších mladých ľudí. Na podporu učiteľov v DofE prekoná samú seba, sadne v chladných dňoch na bicykel a dokonca bude túto výzvu prezentovať na sociálnych sieťach, čo ako sama hovorí, je pre ňu snáď ešte väčšia výzva. 

 

“Každé z mojich detí, ktoré absolvovalo DofE, bojovalo so sebou samým, každé z nich malo iné výzvy, iná časť programu bola pre neho náročná. Videla som, ako sa mi vďaka DofE programu menia deti pred očami, ako rastú, ako sa snažia, ako budujú svoju vytrvalosť a neustále sa prekonávajú. Stala som sa Vedúcou, pretože chcem pomôcť mladým aj mimo mojej rodiny.”

 

 

 

DofE Challenge od učiteľa Jána Beláka zo Strednej odbornej školy pedagickej v Modre

Prekonať samého seba sa rozhodol aj učiteľ Ján. Je presvedčený o tom, že úlohou učiteľa je nielen odovzdať mladým kvalitné informácie, ale rozvíjať aj ich osobnosť. A aj preto je sám Vedúcim v DofE. Vo svojej Challenge sa rozhodol vrátiť sa späť k behu a dokonca plánuje online školenie pre 20 učiteľov z DofE komunity o tom, ako používať QR kódy počas vyučovania.


“V korone je pre mňa osobne najťažšie udržať pozornosť detí a motivovať ich výkonu. Náročné je ale tiež pomôcť s ich problémami a vypočuť ich, keďže nemáme osobný kontakt. Na DofE je výborné nie len to, že ich motivuje k tomu, aby vstali od počítačov a mobilov, ale aj to, že vďaka plneniu DofE majú zabezpečenú psychohygienu a tým pádom sa dokážu s touto situáciou vysporiadať lepšie než ich rovesníci.”

 

 

 

 

Ďakujeme všetým, ktorí sa zapojili a držíme im palce!

 

 

 
 

  Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme