DofE cestuje do Južnej Kórey

DofE cestuje do Južnej Kórey

Aktuality

11. júna 2018

Nikola, vedúca a účastníčka DofE bude v lete repezentovať DofE ako členka slovenskej delegácie v Južnej Kórei.

Mladá študentka UMB je absolventkou pilotného ročníka fakultného predmetu Vedúci DofE. Vďaka tejto skúsenosti mala možnosť v priebehu celého roka sa nie len učiť, ako motivovať mladých na ceste k splneniu vlastných cieľov, ale zároveň si to vyskúšať na vlastnej koži - dvom mladším študentom pomáhala k splneniu ich DofE cieľov. Okrem toho ona sama sa rozhodla absolvovať program DofE, a tak aktívne behávala či písala knihu.

Veríme, že aj vďaka týmto skúsenostiam z oboch strán programu bude skvele reprezentovať DofE v slovenskej delegácii počas mládežníckej výmeny v Južnej Kórei.

Záujem o túto výnimočnú príležitosť pre našich Dofákov prejavilo vyše 50 mladých - účastníkov a vedúcich DofE, čo prirodzene sťažilo samotný výber. Kiežby tých voľných miest bolo viac. Všetkým záujemcom zo srdca ďakujeme a veríme, že čoskoro budeme môcť ponúknuť ďalšiu zaujímavú podnuku pre našu DofE komunitu.

“Dofe ma naučilo veľkej trpezlivosti a porozumeniu mladších ľudí. Učí ma, ako sa mám správať vo vedúcej pozícii a ako si všímať a pomáhať pri riešení problémov aj druhých ľudí. Som veľmi šťastná, že som navyše dostala možnosť viesť dvoch Dofákov. Táto skúsenosť ich a mňa zároveň učí väčšej zodpovednosti a vytralosti. Pomáha nám viac veriť v samých seba a motivuje k dosiahnutiu svojich cieľov," vraví Nikola.

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme