Firemné partnerstvá

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) je celosvetovo uznávaný program a zamestnávatelia priamo v Británii uznávajú DofE ako jednu z najdôležitejších mimoškolských aktivít, ktorú hľadajú v životopisoch mladých ľudí pri prijímaní absolventov vysokých škôl. Aký typ partnerstiev sa snažíme budovať s firmami na Slovensku?

Dlhodobo chceme spolupracovať s firmami na rozvoji talentov z firiem, na potenciálnom hľadaní nových zamestnancov a na rozvoji CSR daných firiem. Pri spolupráci sa chceme dlhodobo sústrediť na vybudovanie uznávania programu DofE na Slovensku a získavanie Vedúcich programu z prostredia firiem, aby sme dlhodobo mohli zapojiť čo najviac mladých ľudí. V súčasnosti štartujeme spoluprácu s partnerskými firmami ako PwC, Tatra banka a Towercom ako prvými zapojenými na Slovensku. Podobná spolupráca s firemnými partnermi už funguje napríklad v Spojenom kráľovstve a v Austrálii.  

DofE ponúka partnerom unikátnu kombináciu benefitov:

Hľadanie potenciálnych zamestnancov - recruiting

Identifikácia a zviditeľnenie sa v očiach potenciálnych zamestnancov.

Rozvoj talentov vo firme

Do tzv. programu Leaders of Tomorrow je možné zapojiť seniornejších zamestnacov ako Vedúcich programu DofE, ktorí budú poskytovať program na partnerskej škole. Juniornejších (do 24 rokov) zamestnancov je možné zapojiť ako učastníkov programu.

CSR

Ak by partnerská firma chcela zlepšovať kvalitu vzdelávania na Slovensku, je možné zaradiť program DofE na Slovensku do jej CSR portfólia.

Leaders of Tomorrow

Od Septembra 2016 rozbiehame pilotne s prvými partnermi program Leaders of Tomorrow zameraný na rozvoj talentov v daných firmách, ktorí budú poskytovať program DofE vo vybraných Miestnych centrách. Veríme, že takýmto programom sa nám podarí nielen pomôcť účastníkom získať zaujímavých mentorov z biznisu a vybraným Miestnym centrám pomôcť rozšíriť program DofE pre čo najviac mladých ľudí, ale najmä, že sa nám podarí dať zamestnancom firiem zručnosti a skúsenosti, ktoré im umožnia stať sa lepšími manažérmi.

"Schopnosť inšpirovať a motivovať je pre lídrov najdôležitejší faktor úspechu. Zamestnanci sa však nedostávajú často do situácií, v ktorých by mohli túto schopnosť posilňovať. (...) Aj preto 82% manažérov pri povýšení plne nespĺňa požiadavky na ich rolu, a často v novej pozícii zlyháva."  (The Skills Leaders Need at Every Level a Why Good Managers Are So Rare, Harvard Business Review, 2014)

Leaders of Tomorrow prepája talenty z firiem a partnerské školy zapojené ako Miestné centrá. Jeden z hlavných benefitov pre firmy je budovanie líderských a motivačných schopnosti budúcich manažérov prostredníctvom mentoringu študentov zapojených do programu DofE cez:

  • Skutočný dopad – na rozdiel od umelých víkendových školení účastníci pracujú s reálnymi ľuďmi a situáciami.
  • Budovanie vzťahu – práca so študentmi vytvára pocit zodpovednosti a buduje uvedomenie si toho, čo znamená niekoho viesť.
  • Osobnostný rozvoj – program poskytuje mentorovi priestor na rozvoj osobnostných kvalít.
  • Dlhodobosť – na rozdiel od iných jednorazových školení program trvá minimálne 6 mesiacov.

Program má 3 časti a je zameraný na priebežnú prácu a spätnú väzbu:

  • Úvodné školenie – zamerané na základy mentoringu, nastavovanie cieľov a vedenie mladých poskytované skúsenými odborníkmi.
  • Priebežná činnosť – dlhodobé vedenie skupiny stredoškolských študentov ponúka priestor pre kontinuálne zlepšovanie.
  • Spätná väzba – priebežná spätná väzba od študentov umožňuje sledovanie a vyhodnocovanie napredovania mentora.

V prípade záujmu o partnerstvo sa obráťte na našu Fundraisingovú manažérku:

Andrea Vrbovská

andrea.vrbovska [zavináč] dofe.sk  |  +421 910 916 731

 

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme