Podporte mladých. Aj vaše 2% nám pomôžu rozvíjať rekordný počet Dofákov

V roku 2015 sme začínali s 12 školami a 181 mladými ľuďmi, ktorí chceli na sebe pracovať. Po siedmych rokoch sme prekročili magickú hranicu a máme spolu skoro 5 500 absolventov. Pomôžte nám rásť ďalej.

Predvyplnené Vyhlásenie s našimi údajmi si môžete stiahnuť TU.

Sedemnásťročná Ema sa naučila Popolušku v posunkovej reči. Maturant Matúš získal grant a spolu so spolužiakmi spustil rekonštrukciu historickej veže na gymnáziu. Mladý Košičan Daniel v detskej izbe vytvoril album, ktorý má na Spotify 2 milióny prehratí. Bratislavčanka Sarah prešla na bicykli za 10 hodín 120 km.
Toto je len zlomok z vyše 1300 mladých ľudí, ktorí
za svoju vytrvalosť a cieľavedomosť prebrali významné ocenenie Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Darujte nám 2% z dane a dajte možnosť zažiť si úspech tisíckam Slovákov, ktorí sa do DofE zapájajú v roku 2022.

“Som hrdá na to, že mi program DofE pomohol viac sa zorganizovať a robiť na veciach systematickejšie. Vždy som bola dobrodružná povaha a DofE mi pomohlo skúsiť nové veci a dotiahnuť ich do konca,” vysvetľuje Ema Horská, absolventka DofE.

Ocenenie DofE uznávajú nielen zahraničné univerzity ale aj veľké firmy na Slovensku, keďže zapojení študenti sa vďaka tejto skúsenosti učia ako nastavovať ciele v rôznych oblastiach svojho života, cibria svoju vytrvalosť a motiváciu kráčať za tým, čo si na začiatku svojej cesty zaumienili, zažívajú nové zážitky a spoznávajú nových priateľov.

NÁVOD AKO DAROVAŤ DOFE 2%

Fyzické osoby, ktorým podáva daňové priznanie zamestnávateľ
Fyzické osoby, ktoré si podávajú priznanie samy (Typ A a B)
Právnické osoby

Naše údaje pre prijatie 1-3% z daní
IČO: 42418232 
Právna forma: občianske združenie
Názov prijímateľa: The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z.
Sídlo: Mlynské Nivy 7816/16, 821 09 Bratislava

AKO SA NÁM DARILO ROZVÍJAŤ MLADÝCH V ROKU 2021

⏩ rozšíriť program na viac ako 30 škôl a centier. Spolu ich máme už 212
⏩ vyškoliť viac ako 200 nových dobrovoľníkov a učiteľov - celkovo ich máme viac ako 1 200
⏩ vyše 1 450 mladých dokázalo získať medzinárodné ocenenie
⏩ napriek druhému roku pandémie sme zaznamenali nárast počtu aktívnych účastníkov z 3 550 (2020) až viac ako 5500 (2021).
⏩ Podpora z 2% z dane umožnila 150 študentom na sebe v DofE pracovať a rozvíjať silné stránky charakteru, ako napríklad vnútorná motivácia, vytrvalosť a cieľavedomosť.
⏩ program dokončuje skoro 70% mladých, ktorí sa do neho zapoja. To znamená, že dopad na ich charakterové vlastnosti je najvyšší ako môže byť. Len pre porovnanie - svetový priemer sa pohybuje pod 50 percent. 

ČO CHYSTÁME NAVYŠE V ROKU 2022

1. CHCEME ĎALEJ RÁSŤ A ZLEPŠOVAŤ ORGANIZÁCIU
Chceme, aby mal každý mladý človek šancu zapojiť sa v tejto náročnej dobe, pretože vidíme pozitívny dopad programu aj na mentálne zdravie dofákov. Chceme získať o 10% viac mladých ako tento rok a pracovať na automatizácii, aby mohlo DofE v ďalších rokoch rásť o ďalšie tisícky mladých. 

2. PODPORA UČITEĽOV
Naši mladí potrebujú podporu učiteľov viac ako kedykoľvek predtým. Ukazuje sa, že dlhodobá a systematická práca má zmysel. Aj preto sme začali inovatívny program Diamantová cena, kde sa riaditelia a učitelia, ktorí na školách vedú program DofE, zlepšujú v komunikačných a líderských zručnostiach. Absolvujú niekoľko workshopov  so špičkovými lektormi, zdieľajú skúsenosti s kolegami z iných škôl a majú prístup k mentorom z popredných firiem, ktorí im pomáhajú s osobnostným rozvojom. Vďaka týmto prvkom tak dokážeme pomôcť riaditeľom a učiteľom meniť či zlepšovať organizačnú kultúru na školách.Tento rok sú do Diamantovej ceny DofE zapojení pedagógovia až zo 17 škôl z celého Slovenska. Okrem gymnázií sú v tomto ročníku zastúpené aj základné, odborné a súkromné školy. 

V prípade otázok o poukázaní 1-3% z daní sa obráťte na našu Fundraisingovú manažérku:

Andrea Vrbovská

andrea.vrbovska [zavináč] dofe.sk  |  +421 910 916 731

 

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme