Aj vaše 2% z dane pomôžu mladým prežiť pandémiu a nakopnúť sa

Zapojenie sa doDofE mladým ľuďom často pomáha pandémiu koronavírusu prežiť v dobrom mentálnom zdraví. Pomôžte nám zlepšovať situáciu na Slovensku.

Mnohí mladí ľudia upadli do izolácie, stratili denný režim a chuť sa do čohokoľvek pustiť či pracovať na sebe. Pričom UNICEF uvádza, že práve pravidelná rutina, šport či hobby sú kľúčové nástroje pri zvládaní tohto obdobia.

Aj zapojenie sa do Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu - DofE mladým ľuďom často pomáha pandémiu koronavírusu prežiť v dobrom mentálnom zdraví. Aj vďaka DofE si totiž mladí ľudia rozvíjajú cieľavedomosť či vytrvalosť. Pomáha im udržiavať denný režim, poskytuje podporu komunity, vedúceho, mentora, pomáha udržiavať a budovať vnútornú motiváciu. Práve toto sú kľúčové charakterové vlastnosti, ktoré vedia zúročiť v ďalšom štúdiu, práci či živote.

Už minulý rok sme vďaka finančnej podpore z 2% z dane pomohli zapojiť do programu DofE 140 nových Dofákov. Tí vytrvalo a cieľavedome športovali, pomáhali svojmu a okoliu a rozvíjali svoj talent.

Predvyplnené Vyhlásenie s našimi údajmi si môžete stiahnuť TU.

Pomôžte nám plniť ciele a sny ďalším tisícom mladých ľudí na Slovensku aj v tejto neľahkej situácii. Vaša pomoc je pre nás tento rok ešte dôležitejšia. Mladí ľudia totiž robia úžasné veci aj v tejto ťažkej situácii. Napríklad Simona z Košíc napísala úspešný európsky projekt pre ľudí bez domova, Matej z Nitry zorganizoval skupinové upratovanie mesta a vyzbieral tak vyše 250 kíl odpadu.


NÁVOD AKO DAROVAŤ DOFE 2%

Fyzické osoby, ktorým podáva daňové priznanie zamestnávateľ
Fyzické osoby, ktoré si podávajú priznanie samy (Typ A a B)
Právnické osoby

Naše údaje pre prijatie 1-3% z daní
IČO: 42418232 
Právna forma: občianske združenie
Názov prijímateľa: The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z.
Sídlo: Mlynské Nivy 7816/16, 821 09 Bratislava

Prečo darovať 2% z dane DofE?

ČO SA NÁM PODARILO V MINULOM ROKU

MÁME NAJVIAC ABSOLVENTOV V HISTÓRII
Dobrou správou v týchto časoch je, že máme 1400 nových absolventov. Áno, historicky najviac mladých ľudí dokončilo DofE na Slovensku práve minulý rok počas pandémie. Vyše 96 percent škôl aj napriek neľahkej situácii pokračuje s nami, čo je taktiež najviac v histórii programu u nás.

ONLINE CEREMÓNIA, KTOROU SME INŠPIROVALI
Bol to aj rok inovácii. Namiesto klasických ceremónii sme usporiadali veľkú Online DofE ceremóniu ako prvá kancelária na svete. Mladým ľuďom gratuloval britský princ Edward, prezidentka Zuzana Čaputová a kopec známych osobností. Na všetkých platformách ju sledovalo viac ako 9500 ľudí.  Celý záznam ceremónie nájdete TU na špeciálnej interaktívnej platforme ceremónie.

UZNÁVANIE DofE FIRMAMI A ORGANIZÁCIAMI v praxi
Uznávanie zlatých absolventov DofE hovorí o tom, že firmy veria v schopnosti, ktoré si počas programu mladí posilnili a otvárajú im dvere do svojej firmy. Napríklad Dofákov posunú do druhého kola pohovoru, alebo im ponúkajú kariérne poradenstvo. Zoznam firiem spolu s konkrétnymi výhodami nájdete na našom novom webe: kariera.dofe.sk.

ČO CHYSTÁME NAVYŠE V ROKU 2021

1.MOŽNOSŤ ZAPOJIŤ SA DO DOFE AJ NA JAR
Ponúkame prvýkrát od našej existencie možnosť zapojiť sa do DofE mimo nášho KLASICKÉHO cyklu a dostať podporu mentora, komunity a najnovšie aj novo vyškolených ONLINE Vedúcich. Chceme, aby mal každý mladý človek šancu zapojiť sa v tejto náročnej dobe, pretože vidíme pozitívny dopad programu aj na mentálne zdravie dofákov. Skoro 70% mladých, ktorí boli tento rok zapojení do DofE uvádza, že si počas korona krízy, dobre nastavili denný režim a 80% si vďaka DofE udržalo motiváciu a malo chuť na sebe pracovať. Dokonca športovali a pomáhali ako dobrovoľníci podľa vlastných slov viac, ako pred karanténou.

2. PODPORA UČITEĽOV
Naši mladí potrebujú podporu učiteľov viac ako kedykoľvek predtým. Pandémia je náročná na kvalitu vzdelania aj duševné zdravie. Preto sme pre zapojených vedúcich a učiteľov pripravili vzdelávanie navyše napríklad o tom ako kvalitne učiť dištančne, ale aj o tom ako sa starať o vlastný well being a duševné zdravie. Lebo veríme, že motivovaní a spokojní učitelia = motivovaní a spokojní mladí ľudia.

V prípade otázok o poukázaní 1-3% z daní sa obráťte na riaditeľa Národnej kancelárie:

Marián Zachar

marian.zachar [zavináč] dofe.sk  |  +421 917 860 777

 

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme