Podporte mladých ľudí v unikátnej DofE Challenge 100

Na celom svete sa osobnosti zo spoločenského a biznis sveta, školy, učitelia či individuálni podporovatelia rozhodli vyjsť zo svojej komfortnej zóny a podporiť rozvoj programu DofE cez online fundraisingovú výzvu DofE Challenge 100. Pomôžte im aj vy.

Vo štvrtok, 10. júna 2021, by mal princ Philip 100 rokov, preto sme sa spolu s vyše 130 krajinami, kde sa program DofE realizuje, rozhodli celý mesiac jún venovať oslave života a cenného odkazu princa Philipa.

Spúšťame unikátnu DofE Challenge 100, cez ktorú môžete finančne podporiť rozvoj mladých ľudí na Slovensku. Zapojenie jedného mladého človeka stojí 100 euro a všetky prostriedky použijeme na to, aby sme program rozšírili a zapojili ďalších nových mladých ľudí.

Môžete nás podporiť dvomi spôsobmi:

  1. Založte si vlastnú výzvu a poproste okolie o podporu. Návod nájdete TU. 

  2. Podporte finančne jedného z našich ambasádorov, ktorí šli s kožou na trh:

KOHO MÔŽETE PODPORIŤ:

Výzva Nigela Bakera 
Veľvyslanec Spojeného kráľovstva a Severného Írska na Slovensku
Veľvyslanec na Slovensku napečie 100 koláčov pre seniorov, bude učiť 100 detí angličtinu a prejde 100 km po legendárnej turistickej trase Cesta hrdinov SNP.

Výzva Mariána Zachara
Riaditeľ Národnej kancelárie DofE
Náš riaditeľ nie je úplne športový tip, ale dá si výzvu a skúsi prejsť na bicykli 100 km. Ak vyzbiera viac ako 1500 eur obetuje sa veľmi a pôjde na 100 kilometrovú túru po Cesta hrdinov SNP spolu s veľvyslancom Nigelom Bakerom. Držte mu palce, bude to boliet.

Výzva Petra Krutila
CEO, Slovenská sporiteľňa
Riaditeľ banky verí, že jedným zo základov úspechu je vedomosť o tom ako manažovať peniaze. Preto urobí pre deti z vylúčených komunít prednášku o finančnej gramotnosti. Ak sa mu podarí vyzbierať viac ako 4 000 euro, pôjde na 100 kilometrovú túru po Cesta hrdinov SNP spolu s veľvyslancom Nigelom Bakerom a Mariánom Zacharom.

Výzva Pavela Trenku
exCEO HB Reavis Group a Predseda Správnej rady DOFE SKPavel si vyhrnie rukávy a bude vyzbierť odpadky pri ceste v dĺžke 10 km. Časť v oblasti chránenej UNESCO Val d’Orcia, časť popri cestách na okraji Bratislavy. Za každých 1000 eur naviac si svoj úsek predĺži o ďalších 1000 metrov.

Výzva Mirky Rychtarechovej 

Head of Country People Operations TESCO Slovakia a členka Dozornej rady DofE Slovensko
Bude dobrovoľníčiť vo výdajni potravín Manna a pomôže vyzbierať 100 kg trvanlivých potravín pre tých, ktorí nemajú to šťastie ako my.

 

Výzva ultrabežcov z VÚB
Michal Bača, Head of Training & Development Department VUB Banka 
Michal Bača, Dino Földes, Mišo Bolf, Alex Sucháček, Ľuboš Medoň a Jano Komárňanský pobežia po karpatských kopcoch 100 kilometrov: od Bradla až po bratislavský Kamzík

Výzvu spúšťa v júni aj:

- Ivan Peschl, riaditeľ Útvaru správy mestských podnikov na Magistráte mesta Bratislava a člen Správnej rady DofE Slovensko

Ak je to pre vás aspoň trochu možné podporte dobro, prispejte a pomôžte zapojiť ďalších mladých ľudí do programu DofE a šíriť odkaz Princa Philipa na Slovensku. ĎAKUJEME!

Vojvoda z Edinburghu silno veril v nekonečný potenciál mladých ľudí. A cez DofE pomohol miliónom mladých ľudí na celom svete zažiť si pocit úspechu zo splnených cieľov a snov. 

Na aké DofE podujatia sa môžete v júni tešiť?

Viac info o chystaných júnových podujatiach nájdete TU.