Oslavujeme princa Philipa limitovanou edíciou Poustra

Pri príležitosti 100. výročia narodenia nášho zakladateľa sme spojili sily so slovenskou firmou madebythe: a vytvorili originálnu edíciu pamätného Poustru princa Philipa.

10.júna by náš zakladateľ oslávil 100 rokov. A v tento špeciálny deň vám predstavujeme originálnu limitovanú edíciu Poustra. Princ Philip na nej symbolicky vyprevádza skupinku mladých Dofákov na vrchol jedného z našich najväčších symblov slovenskej prírody: Kráľovu hoľu. 

Poustre sú novinkou z dielne madebythe:, ktorí predtým priniesli známy Žurnál. Spájajú v sebe šikovnosť lokálnych dizajnérov a krásy slovenskej prírody. Výťažok z predaja Poustrov vždy putuje neziskovkám, ktoré sa zaoberajú ochranou slovenskej prírody, podporou tradičných remesiel či značením turistických chodníkov. 

Tak ako aj madebythe:, aj my v DofE chceme meniť Slovensko k lepšiemu. My sa o zmenu pokúšame dlhodobým zlepšovaním vzdelania cez rozvoj charakterových vlastností mladých ľudí. Všetci účastníci DofE absolvujú v rámci programu dobrodružnú expedíciu v prírode, zväčša na Slovensku. Pre mnohých z nich je to prvá skúsenosť s prežitím pár dní v prírode, vždy spojená s nezabudnuteľnými zážitkami. Aj vďaka expedičnému elementu DofE, ktorým si prejde každý účastník programu, nám poslanie Poustrov zamerané na slovenskú prírodu je blízke.

Dizajn nášho pamätného Poustra má na svedomí Frenky Hříbal, ktorý už pre madebythe: tvoril rôzne iné dizajny Poustrov. Pripravených máme v rámci limitovanej edície 100 kusov, z ktorých každý je originál zhotovený sieťotlačou. Na Poustri je vyobrazený princ Philip za mlada v jeho tradičnom geste s rukou za chrbtom, spolu s Dofákmi na expedícii (s charakteristicky nabalenými batohmi, ktoré praskajú vo švíkoch) po ceste na Kráľovu hoľu. Toto miesto pre nás predstavuje nielen jeden zo symbolov Slovenska, ale aj častú destináciu expedícii Dofákov. Na Poustri sa skrývajú ďalšie prekvapenia a odkazy na princa Philipa a DofE, ktorých hľadanie necháme na vás.

Túto limitovanú edíciu sme vytvorili, aby sme mohli krásnym dielom spoločne osláviť inšpiratívny život zakladateľa DofE, a taktiež, aby sme pomohli zapojiť ďalších mladých ľudí do programu a dali im šancu uspieť. Zapojenie jedného účastníka do DofE počas aktuálneho pandemického roku nás stojí približne 100 EUR. Pridajte sa k vyše dvom stovkám našich podporovateľov a prispejte na zapojenie ideálne aspoň jedného účastníka do programu. Pri príležitosti 100. výročia narodenia princa Philipa Vám pošleme jeden výtlačok zo špeciálnej limitovanej edície Poustru ako poďakovanie za Vašu podporu.


Ak je 100 EUR príliš vysoká suma, no radi by ste aj tak podporili mladých, tak poďakovanie vo forme Poustru pošleme každému podporovateľovi, ktorý/á podporí DofE vo výške aspoň 50€. Prvým sto podporovateľom pošleme Poustr ako poďakovanie do konca júna 2021. Zatiaľ ešte zostáva 35 kusov.

Autor grafiky: Frenky Hříbal

Tlačový náklad: 100 ks limitovaná edícia, kde každý kus má na zadnej strane poznačené svoje číslo. Dotlač nebude.

Technika tlače: sieťotlač. Každý kus je originál.

Dátum tlače: 05/2021

Formát: A3 (420 mm x 297 mm)

Papier: Woodstock gramáže 225g s 80% podielom recyklovaných vlákien a 20% vlákien z čistej buničiny bez elementárneho chlóru a zaujímavou štruktúrou. FSC samozrejmosťou. Nekrčí sa, farba nevyprchá aspoň 50 rokov. Dodávateľ: Fedrigoni.

Balenie: Kartónová krabica. Rám s passpartou nie je súčasťou balenia.

Poustre budeme zasielať koncom júna.

Ďakujeme zavašu podporu, vážime si ju.

Svojou cestou princ Philip inšpiroval nielen milióny mladých na celom svete, ale aj vznik DofE na Slovensku. Okrem Poustra v júni 2021 plánujeme aj ďalšie aktivity spojené s oslavou odkazu a života princa Philipa, o ktorých si môžete prečítať viac tu.