Tieto 2 % majú budúcnosť!

Aj vďaka dvojpercentnej podpore sme minulý rok mohli zapojiť 7500 aktívnych účastníkov DofE po celom Slovensku. Spoločne vedieme mladých k tomu, aby sa stali odolnými osobnosťami pripravenými na život. Každý ich príbeh prispieva k lepšej budúcnosti našej krajiny.

Merateľné dobro
Podľa našich najnovších výskumov, každé euro investované do DofE na Slovensku prináša späť päťnásobok v podobe spoločenského dopadu, pričom každý účastník môže spoločnosti priniesť dopad až do výšky  8700 eur. 

Dobrovoľníctvo má obrovský vplyv na mladých. Poskytuje im príležitosť vyvíjať pozitívne zmeny v okolí. Pre viac ako polovicu účastníkov je to ich prvá skúsenosť s aktívnou pomocou druhým.

Príbeh Martina Sedláka, absolventa DofE, je toho príkladom. Jeho prvé dobrovoľnícke skúsenosti v organizácii Strom boli práve v DofE a zmenili jeho pohľad na svet, viedli ho k aktívnemu zapojeniu do komunity a nakoniec k oceneniu Srdce na dlani v kategórii Dobrovoľník roka. Martin hovorí: "Chcem mladým ukázať hodnotu dobrovoľníctva, že aj bez finančnej odmeny môže byť prínosom. Venujem tomu čas, ktorý je pre mňa cenný a robí ma šťastným."

Naším poslaním je inšpirovať mladých k tomu aby sa aktívne zaujímali o svoje okolie a hľadali riešenia. Cez program DofE ich pripravujeme na výzvy budúcnosti a budeme vám hlboko vďační za akúkoľvek podporu v našej snahe.

 

Ak chcete aj vy podporiť mladých na ceste za ich snami, urobte tak prostredníctvom tohto linku

👇 👇 👇

Chcem darovať 2 % DofE