Vytŕčaš z davu? Poď medzi nás a staň sa školiteľom/ľkou DofE

Hľadáme skúsených školiteľov/školiteľky, ktorí školením dobrovoľníkov pomôžu rozšíriť úspešný medzinárodný vzdelávací program naprieč Slovenskom. 

Veríš, že každý mladý človek má potenciál uspieť? Baví ťa školiť dospelých? Máš skúsenosť so školením učiteľov alebo zamestnancov vo firmách? Chceš priniesť nadšeným a odhodlaným ľuďom zo vzdelávania a biznisu nové nástroje a metódy ako osobnostne rozvíjať mladých ľudí s ohľadom na ich súčasné potreby? 

Ak áno, pridaj sa k nám a prostredníctvom overeného vzdelávacieho programu pomôž zlepšiť kvalitu vzdelávania na Slovensku.

Od septembra 2015 sme rozbehli pilotný ročník Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) na 12 organizáciách v Bratislavskom kraji, s 33 dobrovoľníkmi pre 179 mladých ľudí a od septembra 2016 sme ho rozšírili do 81 organizácií vo všetkých krajoch na Slovensku s 300 dobrovoľníkmi, ktorí zapojili viac ako 1200 mladých ľudí. Hlavné výzvy, s ktorými potrebujeme pomôcť:

Hľadáme:

  • Piatich školiteľov/školiteľky Vedúcich programu DofE (2 dňové školenie)

Školenie pre Vedúcich programu = absolventi školenia ďalej vedú účastníkov DofE programom pomocou mentoringového prístupu.

  • Piatich školiteľov/školiteľky, ktorí odvedú školenie Školiteľov a Hodnotiteľov Dobrodružných expedícií (2 dňové školenie)

Školenie pre Školiteľov/školiteľky a Hodnotiteľov/hodnotiteľky Dobrodružných expedícií = absolventi/absolventky školenia pripravujú skupiny 4-7 mladých ľudí na to, aby vedeli s pomocou a neskôr samostatne pripraviť a realizovať 2, 3 a 4 dňové expedície v prírode.

 

Dlhodobo budeme potrebovať pomôcť s tvorbou metodík a odškolením nadstavbových školení zameraných na zvyšovanie kompetencií už vyškolených Vedúcich a Školiteľov a Hodnotiteľov expedícií.

Viac informácii nájdeš na INHIRO, kde nám môžeš rovno poslať aj svoj životopis! Tešíme sa na Teba :)