Vianočný duch DofE sa šíri aj po školách

Počas minulého týždňa sme sa spolu s DofE Ambasádormi sviatočne naladili na dvoch Vianočných Amba párty. Viac o tom, ako sa im tieto online stretnutia páčili a ako zatiaľ vnímajú rolu Ambasádora nám povedia Ema a Katka.

V dňoch 13. a 14. decembra odštartovali čas vianočný aj dve online párty pre DofE Ambasádorov z celého Slovenska. Pod taktovkou našich programových manažériek Janky, Peťky a Terky sme s Ambasádormi privítali sviatočného ducha v príjemnej a priateľskej atmosfére.  Ambasádori boli náhodne rozdelení do dvoch skupín: “Rozprávala som sa s Ambasádormi, ktorých som doteraz nestretla a všetci boli ako vždy priateľskí a zhovorčiví,” dodáva Ema z Gymnázia Golianova 68 v Nitre. 

Stretávame sa často

Ambasádori majú pravidelné workshopy a check-up stretnutia, na ktorých sa vzdelávajú alebo si navzájom zdieľajú svoje skúsenosti: “Zatiaľ som veľmi spokojná s aktivitami spojenými s Ambasádorstvom,” hovorí Ema. “Som veľmi rada, že mám možnosť získavať rady a skúsenosti aj od iných Ambasádorov. Cítim sa istejšie a nie úplne sama,” dodáva. 

Zábavné aktivity nemohli chýbať

“Zistila som, ako prebieha DofE na ich školách, ale aj aké zvyky majú pri štedrovečernom stole,” vraví Ema o svojich nových poznatkoch. Pomimo toho sme stihli aj zhodnotiť, ktorý vianočný sveter je tak gýčový, až je neodolateľne pekný. Okrem niekoľkých kontroverzných otázok a diskusií dostali všetci za úlohu urobiť si vianočnú fotku. Následne prebehlo hlasovanie o víťaza. “Mne sa najviac páčil ten kahoot kvíz. Mala som možnosť sa zábavnou formou dozvedieť aj niečo nové,” spomína jej obľúbenú aktivitu Katka. 

Od nás až do škôl

Atmosféru vníma pozitívne aj Ema: “Nie som veľmi sviatočná duša (moja prezývka Grinch to potvrdzuje), ale musím priznať, že po Amba párty a našom školskom stretnutí som vybrala zo skrine červený sveter.” DofE Ambasádorské párty sa konali začiatkom minulého týždňa, a tak mali Dofáci ešte celý týždeň na ich lokálne - školské DofE posedenia. Ema aj ďalšie Ambasádorky z Gymnázia Golianova 68 v Nitre vo štvrtok zorganizovali to ich. Činnosťami sa inšpirovali aj z Amba párty, kde ich Janka s Peťkou a Terkou motivovali, aby využili materiál, ktorý sa im páči. “Zahrali sme si kahoot kvíz, viedli diskusiu o zvykoch a nakoniec zadali Dofákom úlohu, aby poslali fotku s niečím, čo im evokuje Vianoce,” prezrádza Ema a menuje využité aktivity.

Novoročné plány

Katka v tom má jasno: “Nechcela som narušiť sviatočné prípravy Dofákov z mojej školy, ale urobíme online novoročné stretnutie, kde si zahráme nejakú hru a porozprávame sa.” Nový rok často prináša aj nové predsavzatia a plány, ktorým sa nevyhnú ani naše Ambasádorky. Katkine predsavzatie znie “Budem cvičiť každý deň.” Ema to vníma odlišne. “Nie som veľká fanúšička novoročných predsavzatí. Rada používam argument, že čas je len relatívny pojem a môj nový rok môže začať aj v máji,” preto si chce skôr udržať zvyky, ktoré si v tomto roku vytvorila. 

Či už patríš aj ty medzi ľudí, ktorí si pravidelne stanovujú novoročné predsavzatia alebo sa prikláňaš skôr k Eme, želáme ti veľa síl a odhodlania pri plnení tvojich cieľov. Dovtedy však spomaľme a všetci si naplno vychutnajme sviatky so svojimi najbližšími.