Michaela Musilová, patrónka DofE

Michaela Musilová, patrónka DofE

Story

"DofE ma motivoval robiť veci, nad ktorými som predtým váhala či neodvážila som sa na ne prihlásiť. Napríklad reprezentovať celú katedru študentov a viesť skupinu ľudí v horských expedíciách. Určite každému mladému človeku odporúčam zapojiť sa, aby na sebe zapracoval a zároveň pomohol zlepšovať svoju komunitu. Je to veľmi zaujímavý a zábavný program.“

Michaela získala zlatú Cenu vojvodu z Edinburghu v roku 2010 počas štúdia na vysokej škole vo Veľkej Británii. Absolventka CalTech a Univerzity v Bristole, ktorá už stihla pracovať pre NASA a s ESA. V roku 2015 sa dostala do rebríčka 30 pod 30 slovenskej verzie magazínu Forbes a dnes sníva o tom, že sa stane astronautkou.

Michaela začiatkom roku 2015 dokončila svoj doktorát na University of Bristol, UK, kde sa zameriava na extrémofily s aplikáciou na astrobiológiu, biochémiu a následky globálneho otepľovania. Predtým ukončila BSc a MSci so špecializáciou na planetárne vedy na University College London a cez štipendiá strávila rok na California Institute of Technology. Absolvovala a viedla niekoľko vzdelávacích a výskumných expedícií v Nemecku, Grónsku, Japonsku, Španielsku, USA a vo Veľkej Británii.

V širokej konkurencii získala miesto v experimente simulujúcom život na vesmírnej stanici na Marse. Spolupracovala s ESA, UK Space Agency, Londýnske observatórium a.i. Za odmenu za jej originálnu prácu pre NASA mohla na reálny Mars poslať svoj podpis vo vesmírnej sonde Curiosity. Pracovala ako dobrovoľník pre Third Age Project v Londýne a bola slovenskou zástupkyňou na podujatiach UNESCO v Taliansku, Rumunsku a na Slovensku. Organizuje a zháňa peniaze pre charity cez rôzne podujatia, napríklad tanečné vystúpenia, „pop-up“ reštaurácie a maratónsky beh.

„Zúčastniť sa tohto projektu mi nesmierne pozitívne zmenilo život. Naučila som sa nielen mnoho nových zručností, ale aj mať obrovskú radosť dobrovoľne pomáhať druhým. Pri dobrovoľníckej práci je najväčšou odmenou úsmev na tvarí niekoho, komu človek pomôže a som veľmi rada, že to teraz viem omnoho lepšie oceniť. Všetky znalosti, ktoré som si vypestovala počas programu sú mi zase veľmi užitočné do života, ako napríklad riešenie náročných problémov v ťažkých situáciách a riadenie tímu ľudí.

DofE ma motivoval, aby som sa hlásila na veci, ktoré som predtým váhala či neodvážila som sa na ne hlásiť. Napríklad reprezentovať celú katedru študentov a viesť skupinu ľudí  v horských expedíciách.

Určite každému mladému človeku odporúčam zapojiť sa do programu DofE aby aj na sebe zapracoval a zároveň pomohol zlepšovať svoju komunitu. Je to veľmi uspokojujúci, zaujímavý a zábavný program.“

Pozrite si príbeh Michaely z nedávneho TEDxu v Bratislave.

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme