Riaditelia zo západného Slovenska si prevzali špeciálny odznak pre podporovateľov DofE

Riaditelia zo západného Slovenska si prevzali špeciálny odznak pre podporovateľov DofE

Novinky

9. júla 2018

Minulý týždeň sme po prvý krát zorganizovali výnimočné podujatie pre riaditeľov škôl zo západného Slovenska zapojených do rozvojového programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (v skratke DofE). Podobné podujatie plánujeme organizovať aj na jeseň pre riaditeľov zo stredného a východného Slovenka zapojených škôl.

Jeho hlavným cieľom bolo poďakovať sa riaditeľom za ich podporu a pomoc. Aj takto sme im chceli vyjadriť vďaku za to, že stovkám mladým na celom Slovensku pomáhajú rozvíjať sa. 

Navyše sme sa počas tohto podujatia chceli navzájom inšpirovať príbehmi zo škôl a ukázať, ako DofE funguje a aký vplyv má na komunitu na škole.

V rezidencii a za prítomnosti Veľvyslanca Spojeného kráľovstva a Severného Írska Andyho Gartha sa o svoje skúsenosti s DofE tiež podelili Branislav Kleskeň, Predseda Správnej rady DofE zároveň riaditeľ neziskovej organizácie LEAF a Andrej Juris, predseda predstavenstva Západoslovenská distribučná.

Pohľad z „DofE kuchyne“ priniesli absolventi programu DofE, Filip MardzinTomáš Grondžák, ktorí veria, že práve vďaka ich účasti v programe DofE sa im neskôr podarilo dostať na prestížne univerzity.

Hostia zo Strednej zdravotníckej školy Záhradnícka 44 (riaditeľka Elena Skalná, Koordinátorka a Vedúca DofE Hanka Botková a účastníčka DofE Soňa Ondrušeková) na svojej vlastnej skúsenosti s DofE programom ukázali, aký pozitívny vplyv má program na samotnú komunitu školy a zvýraznili potrebu nutného prepojenia a intenzívnej podpory na škole medzi troma kľúčovými rolami – riaditeľ školy <-> Vedúci DofE <-> účastníci DofE.

O svoje DofE úspechy na škole sa tiež podelila riaditeľka Gymnázia Angely Merici v Trnave, Jana Kuracinová, riaditeľka prvého súkromného gymnázia v Bratislave Dana Jančinová a riaditeľ školy Leaf academy a zároveň zlatý absolvent programu DofE Matej Sapák.

Všetci zúčastnení riaditelia získali za svoju podporu a pomoc programu DofE z rúk pána Veľvyslanca Andyho Gartha a pána Andreja Jurisa špeciálny biely odznak DofE. Tieto biele odznaky pre podporovateľa DofE má len pár ľudí na Slovensku – tím Národnej kancelárie DofE, členovia Správnej a Dozornej rady DofE, Miška Musilová, naša patrónka známa tiež ako prvá slovenská marsonautka, pán Veľvyslanec, a pán prezident, Andrej Kiska.

Po oficiálnej časti nasledovali neformálne rozhovory pri šálke čaju a typických anglických koláčikoch.

Veríme, že riaditelia z tohto podujatia odchádzali s pocitom inšpirácie a ocenenia, keďže ich podpora programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu, jednotlivých učiteľov zapojených do programu a samotných účastníkov je pre ďalší rozvoj DofE kľúčová.

Už teraz sa tešíme na obdobné podujatie, ktoré plánujeme organizovať na jeseň pre riaditeľov zapojených škôl zo stredného a východného Slovenka.

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme