Pilotný ročník projektu DoFin

Poznáte takú tú frázu, že „pochopíš, keď budeš mať svoje peniaze”. V DofE sme chceli predbehnúť čas a poraziť tento stereotyp. Preto sme sa rozhodli naštartovať projekt zameraný na financie. 

Odteraz naberajú rozvojové možnosti v DofE ešte väčšie rozmery! Ak sa v budúcnosti budete rozhodovať pre zameranie v rámci DofE, majte na pamäti, že v otázkach finančnej gramotnosti a ekonomických zručností je neuveriteľne veľa možností, ktoré čakajú na svojich účastníkov, ambasádorov, aj mentorov. Odpoveďou je DoFin.

Prvé dni DoFinu boli 7. a 8. júna. Užitočné dva dni, kedy si účastníci školenia v zmiešaných skupinách vymieňali osobné skúsenosti. Zameranie prvých dní pilotného projektu DoFin bolo o tom, akú úlohu zohrávajú peniaze v našich životoch. Zďaleka to nebolo iba o číslach, ale aj o hodnotách, ktoré sú s peniazmi spojené. Heslami boli Money Mindset a Životné zdroje. 

Ak ste sa na projekte zúčastnili a chceli by ste sa s nami podeliť o spätnú väzbu, môžete tak urobiť prostredníctvom tohto formulára do konca júna. 

Tieto témy ma donútili pozrieť sa aj na peniaze z inej perspektívy a uvedomiť si, že vytvoriť rodinný rozpočet, aby boli pokryté základné požiadavky a ešte aj ušetriť, je náročnejšie, než som si myslela” hovorí o skúsenostiach zo školenia účastníčka Sára Dutková.

Ďalšie školenia DoFin sa uskutočnia 5. a 6. septembra v Bratislave a v Košiciach.

Ak Vás DofE zaujalo a chceli by ste si doplniť poznatky aj v zvyšných oblastiach, budeme radi, ak sa zúčastníte školenia vedúcich DofE. Ďalšie termíny otvoríme opäť na jeseň - priebežne ich môžete sledovať na našej stránke: https://www.dofe.sk/skolenia. Pre účastníkov DoFin sú bezplatné, nezabudnite však pri registrácii uviesť do poznámky kód “DoFin 2023”, aby sme Vás vedeli identifikovať.