Peter Mlkvík, bronzová úroveň, Bratislava

Peter Mlkvík, bronzová úroveň, Bratislava

Story

"DofE je úžasný program, ktorý človeka konečne donúti dôsledne robiť to, čo vždy chcel. Hovorím to ako človek, ktorý si pravidelne odkladal veci na neskôr, vytváral si novoročné predsavzatia a všetko posúval na to mýtické zajtra. DofE je práve to, čo mi konečne otvorilo oči a naučilo ma si rozvrhnúť čas."

Vďaka programu som sa konečne začal vážnejšie venovať čínštine a práve vďaka pevnému cieľu a pravidelným stretnutiam s mentorkou som sa konečne donútil postaviť k tomu zodpovedne a dosiahnuť level HSK2. Okrem toho som pomohol zariadiť u nás na škole kompostový eko projekt a dokonca som robil jógu. Keďže som nikdy predtým nerobil dobrovoľnú činnosť a moje športové danosti bývali takmer nulové, DofE mi ohromne rozšírilo obzory.

Ako čerešnička na torte, po splnení mojich cieľov, prišla expedícia, ktorá ma síce úplne zničila - veď beh hore kopcom na Súľovský hrad nie je práve prechádzka ružovou záhradou - no nesmierne som si ju užil. Spoznal som vďaka nej úžasných ľudí a naučil sa prekonávať sám seba.

A práve to je na DofE to najúžasnejšie. Človeku sa posunú horizonty a konečne uvidí, čo všetko skutočne dokáže. Vrelo program odporúčam, lebo človek zistí, čo všetko v sebe má.

Peter je študentom Gymnázia Jura Hronca a svoju bronzovú cenu získal v júni 2016.

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme