Matúš Matušák, bronzová úroveň, Trnava

Matúš Matušák, bronzová úroveň, Trnava

Story

Mladý slovenský youtuber sa rozhodol prekonať a natočil hudobné video.

Matúša Matušáka na youtube pozná vyše 30 000 podporovateľov pod menom MeTeOr4z. Vo svojich videách sa ľuďom prihovára zväčša komentovaním počítačových hier a toho, čo mladí momentálne “riešia”. Aj vďaka programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu sa však pustil do vlastnej hudobnej tvorby a začal viac makať na sebe, za čo získal medzinárodné ocenenie.

Nahrávaniu videí, strihu a vlogovaniu sa Matúš venuje už osem rokov. Medzi jeho najúspešnejšie projekty radí produkcie videoklipov pre českých interpretov, ktoré majú už vyše milión zhliadnutí.

Vďaka DofE sa však aj on rozhodol čeliť novým výzvam. „Aj keď som sa pred tým rapu ja sám nikdy nevenoval, rozhodol som sa, že zložím a narepujem vlastnú pieseň, ku ktorej následne natočím vlastný videoklip,” približuje.

A tak sa začali nekonečné hodiny strávené skladaním vlastných textov, hudby a pravidelným precvičovaním či skúšaním rapu, v ktorom sa rýchlo začal cítiť ako ryba vo vode. „Rapovať vlastnú pieseň je fantastický pocit! Úplne som tomu prepadol. Doteraz som si len sám doma skúšal imitovať cudzích interpretov. No práve vďaka motivácie zo  strany DofE som sa pustil aj do vlastnej tvorby a rapu,” dodáva.

Prvá pieseň s názvom Nostalgeek, kde úprimne popisuje svoje začiatky s youtubom a cestou za svojím snom je viac ako symbolická. Verejnosti ju predstaví v polke októbra. Tvorba a rap ho oslovili natoľko, že už o rok plánuje vydať svoj debutový album. 

V rámci DofE tiež začal pravidelne cvičiť s činkami a posilňovať, aby splnil cieľ, ktorý si na začiatku zvolil. „DofE ma naučilo, ako si lepšie zatriediť čas, aby som sa mohol venovať všetkým aktivitám naplno. Dalo mi tiež množstvo zážitkov a preskúšalo moju vytrvalosť a schopnosť prekonávať sa. Aj vďaka tejto skúsenosti viem, že sa tak ľahko nevzdám a pôjdem ďalej sa svojimi cieľmi,” dodáva a spomína tak na dobrodružnú expedíciu, ktorú musel v rámci tohto programu absolvovať. Prejsť 45 km, stráviť v prírode dva dni, byť navyše lídrom skupiny a motivovať tiež ostatných, aby to nevzdali, to si vyžaduje veľa sebazaprenia. O svojich zážitkoch z tohto dobrodružstva sa tiež podelil vo svojom vlogu.

Matúš má teraz aj vďaka DofE množstvo plánov nie len s youtubom ale aj hudbou. „Tento program dáva nádej a motiváciu mladým, aby na sebe makali, a robili to, po čom oni sami túžia. Každý mladý človek, ktorý so sebou nie je spokojný, alebo má chuť sa prekonať, by sa mal, podľa mňa, DofE zúčastniť,” uzatvára mladý youtuber.

Matúš patrí medzi vyše 80 mladých, ktorí si preberú ocenenie Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu 26.9.2017 v Nitre.

 

Autor: Simona Lučkaničová

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme