Mária Sofia Takáčová, zlatá úroveň, Veľká Británia

Mária Sofia Takáčová, zlatá úroveň, Veľká Británia

Story

„Od prvého momentu, ako som sa dozvedela o možnosti zúčastniť sa programu Duke of Edinburgh's International Award, som vedela, že je to niečo pre mňa. Sama vyhľadávam výzvy a toto bola pre mňa šanca zlúčiť moje vtedajšie záľuby, t.j. bedminton, háčkovanie a štrikovanie a prácu s deťmi"

"Spolu s expedíciou to pre mňa tvorilo „štyri v jednom“ plné vzdialených vízií a následne aj splnených snov. Každá sekcia ma posunula o míle dopredu. Naučila som sa spoznať samú seba v krízových situáciách a zvládnuť ich s väčším nadhľadom, čo nebola vždy zábava. Vďaka tomu si aj dnes často poviem, že ma už nič tak ľahko neprekvapí. 

Aj keď máš teraz možno pocit, že nevieš, akým aktivitám sa chceš venovať, DofE Ti pomôže nájsť sa vďaka programu ušitému na mieru práve pre Teba. Nikdy nevieš, možno sa práve tie aktivity, ktoré sa Ti teraz nezdajú „cool“ alebo nimi tráviš iba malú časť svojho voľného času, stanú Tvojimi vášňami a posunú Ťa v živote na vyššie méty.

Všetkým vrelo odporúčam zapojiť sa do tohto programu.

Neváhaj a využi túto šancu!“

Mária Sofia získala zlatú Cenu vojvodu z Edinburghu v roku 2014 počas štúdia na strednej škole vo Veľkej Británii. Dnes pracuje pre slovenský Google, kde má na starosti projekt Digitálna garáž.

Mária sa aktívne zapája do projektov v neziskovom sektore, ako napríklad Consulting Club Bratislava, kde pomáha študentom zlepšovať svoje zručnosti, a tak zvládnuť aj tie najťažšie prijímacie pohovory, organizuje eventy a dohaduje partnerstvá s nadnárodnými spoločnosťami. Zároveň je aj dobrovoľným členom nášho tímu, Medzinárodnej ceny vojvody z Edinburgu, kde si plní svoj sen stať sa mentorkou.

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme