Mária Rosinová, bronzová úroveň, Bratislava

Mária Rosinová, bronzová úroveň, Bratislava

Story

Má vlčí dych a gazelie nohy. A je za tým kopa driny.

Počas troch mesiacov 45 dní aktívne behala, hoci pred tým sa tomuto športu vôbec nevenovala. Za východu či západu slnka, v letnom vánku ale aj 35 stupňových horúčavách. Nevzdala to.  Aj takto Mária Rosinová, skautka zo skautského centra 70 zboru Bizón víťazí, prekonala svoju lenivosť. Za jej vytrvalosť získala bronzovú Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE).  

Začiatky boli podľa Márie veľmi náročné, práve kvôli nedostatku kondičky, energie, spánku a množstvu ďalších aktivít, ktorým sa venovala. Ako však sama priznáva: “Určite mám pocit, že som sa prekonala. Táto náročná bežecká výzva v rámci programu DofE bola prvá, ktorú som v živote dotiahla do konca.”

Mladý človek, ktorý chce ocenenie získať, musí na sebe 6 až 18 mesiacov vytrvalo pracovať a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent, športovať, zlepšovať okolie cez dobrovoľníctvo, a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu. Mária sa tak okrem behu tiež venovala písaniu básní a dobrovoľnému organizovaniu prednášok na tému feminizmu a úlohe žien v spoločnosti.    

Teší ju, že vďaka tejto skúsenosti viac verí sama sebe a svojim schopnostiam. “Som presvedčená, že keď sa v budúcnosti budem chcieť nejako hecnúť a prekonať sa, nebude mi to robiť problém,” uzatvára. 

 

Autor: Simona Lučkaničová

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme