Lenka Božíková, bronzová úroveň, Dubnica nad Váhom

Lenka Božíková, bronzová úroveň, Dubnica nad Váhom

Story

Bála sa zlyhania, dnes študuje na prestížnej univerzite v Londýne.

Napriek tomu, že nemala žiadne skúsenosti, sama zorganizovala Národné kolo súťaže kreatívneho riešenia problémov Odysea mysle. Ako sama tvrdí, aj vďaka splneným cieľom v rozvojovom programe pre mladých, Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu (skrátene Dofe), teraz študuje na prestížnej anglickej univerzite v Londýne. Za jej cieľavedomosť, vytrvalosť a vnútornú motiváciu získala medzinárodné ocenenie.  

Lenka Božiková mala v minulosti pred náročnými výzvami rešpekt. “Nezvykla som si stanovovať náročné ciele, lebo som sa vždy bála zlyhania,” priznáva. Napriek tomu sa v rámci programu DofE rozhodla posunúť hranice svojho strachu. Bez predchádzajúcich skúseností dobrovoľne zorganizovala Národné kolo súťaže Odysea mysle, na ktorej jej veľmi záležalo. Sama ju vyše 8 rokov úspešne absolvovala, preto videla veľa priestoru na zlepšenie.  

Nadšenie dobehla realita, keď zo dňa na deň niesla zodpovednosť za celú organizáciu, logistiku, komunikáciu so školami a mladými, zháňanie sponzorov, darčekových predmetov, spravovanie rozpočtu, či program dvojdňového podujatia pre vyše 130 ľudí. 

Súťaž nakoniec dopadla bez jedinej chybičky. Lenka svoju skúsenosť s organizáciou tohto podujatia a programom DofE hodnotí veľmi pozitívne. “Naučila som sa prevziať zodpovednosť, nadobudla som organizačné zručnosti, cítim sa istejšia v prejave, vystupovaní pred ľuďmi a viac si verím práve v tom, čoho som sa pred tým bála. Pri nových výzvach si teraz vravím, buď to bude dobré, a keď nie, môžem to iba zlepšiť,” dodáva.  

Lenkina vytrvalá práca na splnení vlastných cieľov DofE jej dokonca pomohla pri prijímacom konaní na prestížnu anglickú školu. “Každý sa na túto školu dostal preto, lebo robil v živote niečo výnimočné. Ja považujem DofE za moju výnimočnú aktivitu,” uzatvára šťastná držiteľka bronzovej ceny.

 

Autor: Simona Lučkaničová

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme