Chiara Frandoferová, bronzová úroveň, Humenné

Chiara Frandoferová, bronzová úroveň, Humenné

Story

6 krát týždenne chodila do posilňovne, aby následne pokorila 21 kilometrový polmaratón!

Študentka gymnázia v Humennom podala za posledných 5 mesiacov husársky výkon. 6 krát do týždňa aktívne zlepšovala svoju fyzickú kondíciu, a na záver úspešne zabehla Račiansky pol maratón – 21 kilometrov. Okrem toho pravidelne navštevovala starších ľudí v domove sociálnych služieb a učila sa hovoriť po Španielsky. Za svoju vytrvalosť získala ocenenie Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE).

Na začiatku svojej cesty chcela Chiara, budúca držiteľka bronzovej ceny vojvodu z Edinburghu, zmysluplne vyplniť svoj voľný čas. Skoro si však uvedomila, že ak chce úspešne zdolať 21 kilometrov, musí začať poriadne makať. Napriek tomu, že pre získanie ocenenia sa športovým aktivitám mala venovať iba 1 hodinu týždenne, s vidinou jasného cieľa 6 krát do týždňa chodila do posilňovne.  Posilňovala ruky, nohy, brucho a šprintovala, chodila behávať dlhé vzdialenosti a plávala.

„Úplne som tomu prepadla! Ten pocit endorfínov v tele je fantastický,“ priznáva Chiara.

Kríza prišla počas finálneho behu, keď ju nemilo prekvapil samotný terén. „Očakávala som rovný povrch, nakoniec som sa brodila kameňmi, hlinou, a mala som pocit, že som na cezpoľnom behu.“ Dokázala sa však prekonať a nakoniec do cieľa dobehla s pocitom víťaza. „Nemohla som to predčasne ukončiť! Chcela som si povedať, že som to dala,“ objasňuje.

„DofE a celá táto skúsenosť mi veľmi pomohli. Nadobudla som väčší pocit sebaistoty a zlepšila som si vytrvalosť,“ dodáva šťastná držiteľka ocenenia. Verí, že jej tento pocit naplnených cieľov a zvýšenej sebadôvery pomôžu pri nových výzvach v živote – ako napríklad blížiacej sa maturite.

Chiara patrí medzi vyše 60 mladých, ktorí si prebrali ocenenie Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu v Prešove 7.9.2017.

 

Autor: Simona Lučkaničová

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme