Ariela Pavlovičová, bronzová úroveň, Bratislava

Ariela Pavlovičová, bronzová úroveň, Bratislava

Story

Ariela pomohla mladým mažoretkám získať zlato na súťaži v susednom Česku.

O potrebe dobre organizovať svoj vlastný čas a prekonať sa by Ariela, výpomocná trénerka víťazného tímu mažoretiek z Lozorna, mohla dlho rozprávať. Práve túto zručnosť sa naučila vo vzdelávacom programe Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE).

Ariela sa mažoretkovaniu venovala krátko v detstve. Záujem neskôr nahradili školské povinnosti. Keď však prišla ponuka zapojiť sa do DofE, neváhala a rozhodla sa opäť oprášiť starú záľubu a dobrovoľne vypomáhať skupine štyridsiatich mažoretiek vo veku od 6 do 15 rokov. “Na začiatku som sama pochybovala o tom, či to zvládnem, keďže som pred tým nikdy neviedla skupinu a nemala som žiadne skúsenosti s pravidelnou prácou s mladými. Bála som sa tiež, že to nebudem stíhať,” priznáva Ariela.

Intenzívne a pravidelné tréningy, množstvo inšpirácie z internetu, nové choreografie, nadšenie a láskavý prístup motivovali dievčatá k lepším výsledkom. A tak po vyše pol roku trénovania sa po prvý krát malý klub mažoretiek z Lozorna prebojoval až na zlaté prvé miesto na medzinárodnej súťaži tanca v Prahe. “Vidieť, ako sa hodiny vytrvalej práce a snahy premenili v pražskej Lucerne na splnený sen bol neskutočný zážitok, ”spomína Ariela. Teší ju, že dievčatá takto získavajú viac sebavedomia a lepšie prekonávajú stresové situácie.

Pre Arielu to však nebola jediná aktivita, ktorej sa v rámci DofE venovala. Okrem práce s mažoretkami pravidelne jazdila na koni a začala tiež aktívne tancovať írske tance. “Bez DofE by som sa k tomu určite sama nedokopala. Myslela by som si, že na to nemám čas. Tu som sa však vďaka vopred stanovenému cieľu naučila lepšie si veci rozplánovať. Kompletne mi to zmenilo organizáciu môjho života,” vymenúva šťastná držiteľka Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu.

“Človek si niekedy neuvedomuje, že od naplnenia nejakého sna a cieľa ho častokrát delí iba on sám. Som hrdá na to, že som sa vďaka DofE prekonala, vytrvala a tak lepšie spoznala samu seba,” uzatvára Ariela.

 

Autor: Simona Lučkaničová

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme