Anna Holubčíková, Spojená škola, Nižná

 Anna Holubčíková, Spojená škola, Nižná

Story

DofE Koordinátorka, Vedúca, Expedičáčka a Hodnotiteľka Anna Holubčíková zo Spojenej školy v Nižnej hovorí o svojej skúsenosti s DofE.

„Vďaka DofE sme si v rodine sami začali dávať ciele a plníme ich. Veľakrát si hovoríme, kiežby bol podobný program, keď sme boli mladší,“ vraví učiteľka Anička Holubčíková zo Spojenej školy v Nižnej. V DofE momentálne zastáva asi všetky role, ktoré môže v rámci programu na škole mať. 
 
 
Zapojená všetkými spôsobmi
 
Anička je Vedúca, čiže sprevádza Dofákov na celej ich ceste a napríklad im pomáha so stanovením cieľov. Okrem toho je aj Expedičáčka a Koordinátorka, to znamená, že pomáha s prípravou a zúčastňuje sa expedícií alebo organizuje nábor účastníkov. Ako sama vraví, je toho dosť, ju to ale veľmi napĺňa. Pri otázke, či DofE splnilo jej očakávania, neváha ani sekundu: „Mne sa myšlienka DofE páčila už od začiatku, a myslím si, že DofE je ešte lepšie, ako som si predstavovala.” 
 
DofE má už aj doma
 
Okrem sprevádzania účastníkov programom DofE je svojím študentom Anička Holubčíková aj inšpiráciou a pozitívnym príkladom, pretože si taktiež stanovuje DofE ciele: „V rámci dobrovoľníctva sme začali obaja s manželom pracovať v komunitnom centre. Ja som síce športovkyňa, ale beh som nikdy nemala rada. Začali sme behať a teraz už tretí rok intenzívne pokračujeme. Tento rok máme novú aktivitu - otužovanie, s ktorou začíname v októbri.”
 
Rozvoj je súčasťou jej života
 
Aj ona sama sa rozvíja vďaka DofE a podotýka, že aj jej rodinu tento program spojil: „Vďaka DofE sme si v rodine začali dávať ciele a plníme ich. Veľakrát si hovoríme, kiežby bol podobný program, keď sme boli mladší..”  Všímajú si to aj jej žiaci, ktorí vyzdvihujú jej motiváciu, či nápomocnosť. Strieborný Dofák Maroš Papan, ktorému bola vedúcou, o nej povedal: „Je úprimná a veľmi mi pomohla na začiatku v základom usmernení či s výberom cieľov. Najviac ma inšpiruje v tom, že je športovo založená. Je to skrátka príjemný, motivujúci a dobrý človek.”
 
Mladým pomáha rozširovať svoje obzory
 
Anička Holubčíková cíti, že podpora mladých ľudí je jej poslanie. „Napríklad s dobrovoľníctvom by sami málokedy začali, ale vďaka DofE zistia, že to je možné, skúsia to, a majú možnosť vybrať si, čo by chceli robiť. Alebo niektorí športovo nadaní účastníci v rámci talentu začnú hrať na gitare a zistia že ich to vlastne veľmi baví.” Jediná vec, čo ju mrzí je, že sa do programu DofE nezapája viac detí. Vidí v ňom totiž obrovskú príležitosť na sebarozvoj, vznizk a utuženie priateľstiev či učenie sa nových vecí. 
 
Autor: Eliška Pastieriková
Editor: Alexandra Galetová, Simona Lučkaničová

Predchádzajúci Ďalšie príbehy Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme