Unikátne stretnutie. Princ Edward bol na gymnáziu v Bratislave

Unikátne stretnutie. Princ Edward bol na gymnáziu v Bratislave

Tiskové zprávy

2. novembera 2017

Člen britskej kráľovskej rodiny, gróf z Wessexu, je u nás na prvej návšteve. Podporil aj mladých účastníkov prestížneho rozvojového programu DofE z celého Slovenska, ktorých stretol na škole v Bratislave.

Študenti, ktorí rozvíjajú svoj talent, športujú, pomáhajú druhým v rámci Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) zažili unikátne stretnutie s členom kráľovskej rodiny. Syn kráľovnej Alžbety a princa Philipa sa v bratislavskom Gymnáziu Jura Hronca prihovoril skoro stovke mladých z celého Slovenska.

Prieskum o kyberšikane či horor

Napríklad jedným z nich je Ján Mutkovič, ktorý vypracoval prieskum pre UNICEF o kyberšikane na sociálnych sieťach. Daniel Michalík vymyslel a natočil svojpomocne horor. A napríklad Alexander Velič zamakal a stal sa jednotkou v dvojhre v bedmintone v Bratislavskom kraji.  

Aj Jeho kráľovská výsosť Princ Edward si program v mladosti vyskúšal na vlastnej koži a patrí medzi držiteľov najnáročnejšej zlatej ceny. Dnes je predsedom Správnej rady Medzinárodnej nadácie ceny vojvodu z Edinburghu a rád stretáva študentov, ktorí chcú prekonávať samých seba.

“Mladí sa vďaka systematickej práci na svojich cieľoch v štyroch oblastiach zlepšujú v timemanažmente, pestujú si sebavedomie, vytrvalosť a cieľavedomosť, pomáhajú druhým, zbierajú zážitky či učia sa práci v tíme na dobrodružných expedíciách,” vysvetľuje vplyv DofE Marián Zachar, riaditeľ Národnej kancelárie na Slovensku.

Viac sebadôvery a lepšie plánovanie

Práve Gymnázium Jura Hronca, ktoré Princ Edward navštívil, má desiatky účastníkov v programe a je jedným z najväčších miestnych centier na Slovensku. “Študenti majú viac sebadôvery, vidia, čoho sú schopní, najmä pri expedícií. Vedia lepšie plánovať, stanovovať si ciele a systémom malých krokov ich napĺňať,” vysvetľuje vplyv programu Renáta Karácsonyová, riaditeľka gymnázia.

S HRH Princom Edwardom sa stretli mladí z Gymnázia Jura Hronca v Bratislave, Gymnázia Angely Merici v Trnave, Gymnázia J. G. Tajovského v Banskej Bystrici či z Centra voľného času v Košiciach, ktoré patria medzi najväčšie centrá na Slovensku. Okrem mladých ocenil člen britskej kráľovskej rodiny aj učiteľov, ktorí sú mentormi mladých a ktorí im pomáhajú stanoviť a dosahovať svoje ciele.

Kto je Jeho kráľovská výsosť princ Edward, Gróf z Wessexu

Jeho kráľovská výsosť Princ Edward, Gróf z Wessexu, je predsedom Správnej rady Medzinárodnej nadácie ceny vojvodu z Edinburghu a predtým 17 rokov predsedal poradnej Medzinárodnej rade pri spomínanej nadácii. Sám je držiteľom zlatej úrovne a na Slovensko prichádza na pozvanie Národnej kancelárie programu. Hlavným cieľom jeho návštevy je podpora mladých absolventov a účastníkov DofE. Zúčastnil sa aj na slávnostnej ceremónii, kde si ocenenie prebrali mladí Slováci. Stretol sa aj s prezidentom Andrejom Kiskom a DofE podporovateľmi z biznisu.

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme