Slovenskí študenti si prebrali bronzové ceny. A stretli sa s HRH princom Edwardom

Slovenskí študenti si prebrali bronzové ceny. A stretli sa s HRH princom Edwardom

Tiskové zprávy

2. novembera 2017

Jeho kráľovská výsosť Princ Edward sa zúčastnil slávnostnej ceremónie v Bratislave.

Lenka Božíková sa nebála ťažkej výzvy aj počas maturitného ročníka a úspešne zorganizovala celonárodné kolo súťaže Odysea mysle. Teraz študuje na prestížnej londýnskej univerzite UCL a verí, že sa tam dostala aj vďaka splneným cieľom v programe DofE.
Po troch rokoch sa Alžbeta Poláková prekonala a napriek tomu, že skoro úplne stratila zrak, sa znova naučila bicyklovať - tento raz na tandemovom bicykli. Dobrovoľne sa tiež pravidelne venovala starším pacientom zo sociálneho zariadenia.  

To je len niekoľko splnených cieľov mladých ľudí, ktorí sa do rozvojového programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) v predchádzajúcom roku zapojili. V ich vytrvalosti, vnútornej motivácii a cieľavedomosti ich spolu s ďalšími päťdesiatimi mladými podporil Princ Edward, syn zakladateľa programu Vojvodu z Edinburghu. Zúčastnil sa slávnostnej ceremónie, kde si 2. novembra prestížne ocenenie prevzali študenti z celého Slovenska z rúk veľvyslanca Spojeného kráľovstva Andrewa Gartha a Branislava Kleskeňa spoluzakladateľa a Predsedu Správnej rady DofE.

Aj princ je držiteľom ceny

Mladý človek, ktorý chce cenu získať, musí na sebe vytrvalo pracovať a prekonať štyri výzvy. Rozvíjať svoj talent, športovať, zlepšovať okolie cez dobrovoľníctvo, a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu. Jeho kráľovská výsost Princ Edward si program v mladosti vyskúšal na vlastnej koži, na zlatú úroveň sa dostal na univerzite.

Mladí sa vďaka systematickej práci na svojich cieľoch v štyroch oblastiach zlepšujú v timemanažmente, pestujú si sebavedomie, vytrvalosť a cieľavedomosť, pomáhajú druhým, zbierajú zážitky či učia sa práci v tíme na dobrodružných expedíciách.

Zapojených je vyše dve tisíc mladých

Na Slovensku by sa do programu DofE do konca roka malo zapojiť vyše 2000 mladých. Po počiatočnom úspechu programu v Bratislave a okolí v roku 2015 sa do DofE zapojilo viac ako 145 Miestnych centier - škôl a organizácií po celom Slovensku - od Veľkých Levárov po Sninu.  

Národná kancelária DofE bola dokonca za štart a úspešný rast vybraná medzi top 3 najrýchlejšie rastúce DofE kancelárie na svete a bola publikovaná ako prípadová štúdia vo Výročnej správe Londýnskej nadácie.

“Návšteva Grófa z Wessexu dokazuje, ako Národná kancelária na Slovensku dokázala v krátkom čase program DofE rekordnou rýchlosťou rozbehnúť a tešíme sa, že Jeho kráľovská výsosť povzbudí na ďalšiu výbornú prácu zapojených učiteľov, riaditeľov a študentov v našom programe,” dodáva Marián Zachar, riaditeľ Národnej kancelárie DofE.

STE ŠKOLA, KTORÁ SA CHCE ZAPOJIŤ? PRIDAJTE SA K NÁM!

SI ŠTUDENT A NEBOJÍŠ SA VÝZVY? POĎ MEDZI NÁS!

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme