Na Slovensko prichádza HRH Princ Edward. Podporí našich účastníkov

Na Slovensko prichádza HRH Princ Edward. Podporí našich účastníkov

Tiskové zprávy

20. októbera 2017

Jeho kráľovská výsosť príde prvýkrát a ocení mladých, ktorí splnili ambiciózne ciele v rámci vzdelávacieho programu DofE. Na Slovensko zavíta začiatkom novembra.

Usporiadali celoslovenské kolo konferencie, prekonali známe slovenské vrchy či rozbehli systematickú osvetu o právach detí. Aj to sú slovenskí študenti, ktorí sa vďaka svojej vytrvalosti a cieľavedomosti stretnú s HRH Princom Edwardom potom, ako si preberú prestížne ocenenie.

Mladý človek, ktorý chce Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (v skratke DofE) získať, musí na sebe vytrvalo pracovať 6 až 18 mesiacov a prekonať štyri výzvy: rozvíjať talent, športovať, angažovať sa ako dobrovoľník a na záver zvládnuť dobrodružnú expedíciu.

Jeho kráľovská výsosť prichádza na Slovensko prvýkrát na pozvanie Národnej kancelárie DofE na Slovensku. Tá bola dokonca za štart a úspešný rast umiestnená medzi top 3 najrýchlejšie rastúce kancelárie na svete a bola vybraná ako prípadová štúdia do Výročnej správy Londýnskej nadácie.


Povzbudí učiteľov a bude diskutovať s prezidentom Kiskom

“Tešíme sa, že Gróf z Wessexu povzbudí zapojených učiteľov, riaditeľov a študentov. Program DofE sa nám podarilo rozbehnúť rekordnou rýchlosťou a dnes máme zapojených vyše 1000 mladých, 600 dobrovoľníkov a viac ako 150 Miestnych centier - škôl a organizácií po celom Slovensku - od Veľkých Levárov po Sninu,” vysvetľuje Marián Zachar, riaditeľ Národnej kancelárie, ktorá u nás funguje necelé dva roky.

HRH Princ Edward sa zúčastní slávnostnej ceremónie, kde si cenu preberie vyše päťdesiat mladých. Bude debatovať aj s prezidentom Andrejom Kiskom o tom, prečo by elity mali pomáhať mladým uspieť a na gymnáziu v Bratislave sa stretne so študentmi a učiteľmi z celého Slovenska, ktorí sú do programu zapojení.

Sám je držiteľom zlatej ceny

HRH Princ Edward si program v mladosti vyskúšal na vlastnej koži a je jedným z osem miliónov ľudí, ktorí sa od roku 1956 do programu zapojili. Patrí medzi držiteľov najnáročnejšej - zlatej ceny na ktorej sa pracuje minimálne rok a pol. Dnes je predsedom Správnej rady Medzinárodnej nadácie ceny vojvodu z Edinburghu a rád stretáva študentov, ktorí chcú prekonávať samých seba.

Mladí sa vďaka systematickej práci na svojich cieľoch zlepšujú podľa britských prieskumov v časovom manažmente a slovenské prieskumy medzi absolventmi hovoria o tom, že si pestujú pravidelnosť, vytrvalosť a cieľavedomosť, pomáhajú druhým, zbierajú zážitky a učia sa práci v tíme na dobrodružných expedíciách. V krajinách, kde má cena dlhšiu tradíciu znamená výhodu pre uchádzačov o štúdium na univerzitách alebo pri hľadaní práce.

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem


Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme