Aj napriek Korone mladí Slováci dosiahli svetový úspech. Prebrali si významné medzinárodné ceny

Aj napriek Korone mladí Slováci dosiahli svetový úspech. Prebrali si významné medzinárodné ceny

Tiskové zprávy

27. októbera 2020

Na prvej online ceremónii, ktorá oslavuje úspech mladých aj v čase pandémie sa mladým prihovoril aj britský princ Edward či prezidentka Zuzana Čaputová.

Študuje na prestížnej univerzite, je viacnásobnou majsterkou Slovenska v šachu a zvládla aj triatlon. “Od malička sa rada prekonávam. Aj preto som si zvolila náročné ciele v programe DofE. Nech to stojí za to,” vraví Anna Vrtiaková, úspešná Dofáčka. Vyšla tak zo svojej komfortnej zóny aj napriek tomu, že ju potrápili vážne zdravotné problémy.

 

22-ročná Jana Hochel študuje na jednej z top univerzít sveta, na britskom Cambridge, a v DofE pilovala jazyky (k španielčine pridala aj francúzštinu a mandarínčinu), vyskúšala historický šerm a nacvičila si efektné číslo zo vzdušnej akrobacie.

 

Aj tieto dve Slovenky patria medzi 35 výnimočných mladých ľudí, ktorí dosiahli významné ocenenie: najnáročnejšie zlaté ocenenie v rozvojovom programe Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE). Podarí sa to len trom percentám zapojených mladých ľudí na celom svete.

 

Gratuloval aj britský princ

 

“Verím, že ste sa vďaka DofE zmenili k lepšiemu a že túto zmenu budete naďalej šíriť aj vo vašom okolí,” aj takto včera Princ Edward virtuálne podporil vyše 1 400 úspešných absolventov DofE.

 

Ich cieľavedomosť, vytrvalosť a silnú vnútornú motiváciu ocenila príhovorom aj prezidentka Zuzana Čaputová. A to všetko na prvej ONLINE ceremónii DofE na svete v pondelok 26.októbra o 17:00.

 

Prvá online DofE ceremónia na svete bola skutočne veľkolepá. 

Pozvaní hostia:  

 

- Vyše 1400 úspešných absolventov DofE, ktorí aj v čase jarnej korona krízy neprestali na sebe pracovať a zlepšovať sa. Napríklad:

- Skoro tisícka učiteľov, ktorí okrem prechodu na dištančné vzdelávanie zvládli vo svojom voľnom čase mentorovať mladých a doviesť ich až k významným bronzovým, strieborným a zlatým oceniam DofE aj v týchto neľahkých časoch. 

- Rodičia úspešných študentov a biznis partneri programu DofE. 

 

Uznanie mladým vyjadrili aj slovenské osobnosti ako napríklad tenistka Daniela Hantuchová, hudobníčka Jana Kirschner, Veronika a Matej Cifrovci, herečka Petra Polnišová, vedec Pavol Čekan či šéf Google Slovensko Rasťo Kulich. 

 

Firmy sa spájajú. A chcú mladých so Zlatým DofE

 

Okrem ocenenia mladých ľudí odštartujeme na Online ceremónii aj novinku - Uznávanie absolventov programu DofE biznisom. 

 

Spoločnosti, ktoré dokopy zamestnávajú tisícky ľudí na Slovensku, sa spájajú, aby do sveta vyslali správu, že sa na sebe oplatí makať už na strednej škole. 

 

A preto sa viac ako 20 firiem a organizácií rozhodlo zohľadniť ocenenie DofE pri svojich výberových procesoch. Absolvovanie zlatej urovne programu DofE bude u partnerov zohľadnené rôznymi formami. Dostanú napríklad pozvánky na osobný pohovor, pôjdu automaticky do druhého kola výberu alebo môžu absolvovať kariérne poradenstvo. Každá firma absolvuje minimálne školenie, kde sa dozvie o tom, ako rozvíja DofE charakterové vlastnosti mladých, konkrétne formy spolupráce nájdete na webe kariera.dofe.sk.


Príkladom je Tatra banka, ktorá má na Slovensku skoro 4 tisíc zamestnancov. “Mladí ľudia, ktorí absolvujú program DofE preukazujú silné vôľové vlastnosti, ktoré sú pre budúci úspech dôležitejšie ako technické znalosti. Je preto dôležité dať im príležitosť aktívne meniť spoločnosť v ktorej žijeme aj prostredníctvom práce na zaujímavých projektoch,” vraví Michal Liday, CEO Tatra Banky.

 
Zbraň proti automatizácii? Vnútorná motivácia
 

Práve Michal Liday bude spolu s ďalšími špičkami nášho biznisu diskutovať počas online ceremónie o tom, aké vlastnosti by mal mať mladý človek, ktorý chce uspieť po škole na trhu práce a prečo je chuť rozvíjať sa a vnútorná motivácia tým najcennejším artikom v dobe, keď absolventom konkurujú roboty a automatizácia. Na diskusii sa zúčastní aj Martin Kuruc CEO Tesco, Peter Irikovnský CEO Exponea a Lucia Groneová, Head HR Slovensko vo Swiss Re.

 

Príklady firiem a organizácií, ktoré sú zapojené do uznávania: Accace, Business Lease, ČSOB, Exponea, Karpatská nadácia, LEAF academy, Nadácia Pontis, Nextéria, Orange, SLSP, Tatra banka, Teach for Slovakia, TESCO, Towercom, Uniqa, UWC Slovakia, VSD, VÚB, ZSE a ďalší.

 

Záznam si nájdete na platforme www.dofeceremonia.sk, na našom Facebooku a tiež Youtube.

Spoločnú Full HD verziu DofE fotky si viete stiahnuť tu

Tagujte sa, sharujte a ukážte, že ste to dali.

 

Predchádzajúci Ďalšie novinky Nasledujúce

Pozri sa na naše videá

DofE na YouTube

Podporte mladých

Aj vy môžete prispieť k tomu, aby mladí ľudia, odhalili svoj potenciál a uspeli v živote.

Zostaň v obraze

Národná kancelária programu vás bude pravidelne informovať..

Poslat stránku e-mailem






Ověřovací kód
Ověřovací kód
 

Všetky polia sú povinné ( * ). Ďakujeme